Pariis-Roubaix klassiku võitjaks krooniti maailmameister Peter Sagan

Pühapäeval sõidetud kevadise munakiviklassiku Pariis-Roubaix võitis valitsev maailmameister Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

257 km pikkune Pariis-Roubaix jalgrattavõistlus kuulub ühtede raskemate ja prestiižsemate ühepäevasõitude hulka. Kevadise klassiku tänavuseks võiduajaks kujunes slovaki Peter Sagani sõidetud 5:54.6. Teise koha teenis šveitslane Silvan Dillier (AG2R La Mondiale) ning kolmandaks jäi hollandlane Niki Terpstra (Quick-Step Floors).

Tegu on kõrgelt tituleeritud Sagani esimese Pariis-Roubaixi võistluse võiduga. Slovaki varasem parim tulemus jääb 2014. aastasse, mil praegune valitsev maailmameister teenis kuuenda koha.

Oma vanuserühmas osales sõidul ka Eesti maanteeratturite juunioride koondis. Eestlastest saavutas parima koha Henri Treimuth, kes lõpetas võistluse 26. kohaga.

Kalevi Jalgrattakooli kasvandik Markus Pajuril, kes oli esialgu 22-mehelises grupis, läks sõidu keskel kumm katki, mistõttu tuli leppida 39. kohaga. Koondislane Rait Ärm lõpetas 51. kohal.

Finišisse jõudis ajalimiidis 55 võistlejat. Eesti koondisesse kuulunud Artjom Mirzojev, Toomas Vool ja Erki Laanemäe lõpetasid samuti sõidu, aga jäid kohtadele vahemikus 56–73, mis ajalimiiti ei mahtunud.

Allikas: sport.err.ee