Pariis- Nice’i velotuuri viimase etapi võitis Evenepoel, Mihkels ei startinud

Madis Mihkels

Prantsusmaal lõppenud 82. Pariis – Nice’i velotuuri viimasel, kaheksandal etapil (109,3 km) võidutses Belgia meister Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step; 2:50.03). Üldvõidu teenis ameeriklane Matteo Jorgenson (Team Visma | Lease a Bike). Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) viimasel etapil ei startinud.

Evenepoel edestas Nice’i linnas lõppenud velotuuri viimasel etapil Jorgensoni. Kolmanda koha teenis 50 sekundit hiljem lõpetanud Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe). Üldarvestuses olid parimad Jorgenson, Evenepoel (+0.30) ja ameeriklane Brandon McNultry (UAE Team Emirates; +1.47).

Mihkels viimasel etapil ei startinud, et jääks rohkem aega taastumiseks Belgia ühepäevasõiduks Danilith Nokere Koerse (UCI 1.Pro).

Pühapäeval lõppes veel Hispaanias sõidetud naiste velotuur Vuelta Extremadura Feminas (UCI 2.2). Viimase etapina sõideti 17,2-kilomeetrine temposõit, mille võitis hollandlanna Ellen van Dijk (Lidl – Trek) ajaga 22.49. Tema tiimikaaslane Brodie Chapman kaotas talle 24 sekundiga ning rootslanna Stina Kagevi (Team Coop – Repsol) ühe minuti ja kuue sekundiga. Elisabeth Ebras (UAE Development Team; +2.48) sai 26. koha.

Velotuuri üldarvestuses võidutses hollandlanna Mareille Meijering (Movistar Team), jättes selja taha Lidl – Treki ratturid Gaia Realini (+0.35) ja Chapmani (+0.44). Ebras oli kokkuvõttes 34. (+9.45).