Paret-Peintre võitis Giro d’Italia 4. etapi, Leknessund kerkis uueks liidriks

Itaalias jätkuval Giro d’Italia neljandal etapil (Venosa – Lago Laceno; 175 km) selgus võitja jooksikute hulgast. Karjääri esimese suurtuuri etapivõidu teenis 27-aastane prantslane Aurelien Paret-Peintre (AG2R Citroen Team; 4:16.04). Uueks üldliidriks kerkis Norra rattur Andreas Leknessund (Team DSM).

Jaheda ilma ja vihmasajuga sõidetud etapil eraldus võistluse algusfaasis seitsmeliikmeline jooksikute grupp, mis jäi finišini püüdmatuks. Ligi kümme kilomeetrit enne lõpujoont olnud teise kategooria tõusul õnnestus omakorda eest sõita Paret-Peintrel ja Leknessundil, kes lõpetasid vastavalt esimesel ja teisel kohal. Kolmandaks sõitis end 57 sekundit võitjast hiljem finišeerinud lätlane Toms Skujins (Trek-Segafredo). Ainsa eestlasena velotuuril osalev Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) sai 84. koha, kaotades päeva parimale 12 minuti ja 38 sekundiga.

Kokkuvõttes kerkis velotuuri uueks liidriks Leknessund. Seejuures kandis Norra rattur viimati Girol roosat liidrisärki 42 aastat tagasi. Teisel positsioonil jätkab valitsev maailmameister Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step; +0.28) ja kolmandal Paret-Peintre (+0.30). Taaramäe hoiab 85. positsiooni, jäädes Leknessundist 18 minuti ja 54 sekundi kaugusele.

Kolmapäeval on velotuuril kavas 171 kilomeetrit marsruudil Atripalda – Salerno. Tõusumeetreid on sellel trassil ligi 2500.