PARARATTUR MARI-LIIS JUUL MK ETAPIL JA SARJA ÜLDKOKKUVÕTTES SEITSMES

MLJuul ja Anna Harkowska BaieComeau

Pararatta selle aasta viimane etapp toimus möödunud nädalavahetusel Kanadas Baie-Comeau linnakeses. C5 klassis võistlev Mari-Liis Juul saavutas reedeses temposõidus (kokku 18,9 km) 7. koha.

Võitis Anna Harkowska Poolast, teine oli Suur-Britanniast pärit Crytal Lane-Wright ja kolmas USA esindaja Samantha Bosco.

Naiste C4-C5 klasside ühine grupisõit (6 ringi ehk 56,7 km) oli algusest lõpuni aktiivne. Suurem grupp lagunes juba esimese ringi raskel tõusul. Juul sõitis lõpuni viieliikmelises jälitajate pundis ja saavutas taaskord 7. koha .

Kuldmedal läks ka grupisõidus taas poolatarile Anna Harkowskale, seekord mõne millimeetrise eduga sakslanna Kerstin Brachdendorfi ees, kolmas oli Crytal Lane-Wright.

„On hea tunne, kui võistluse jooksul on tempo ühtlaselt üleval ja väikeses grupis teevad kõik võrdselt tööd. Rasket tõusu mitu korda järjest võttes tundsin end suurepäraselt ja lootsin lõpptulemuseks tegelikult isegi enamat, aga päris viimasel tõusul hakkasid vanad vigastused kahjuks valu tegema. Sellest hoolimata olen tulemusega rahul ja tänulik Eesti Jalgratturite Liidu juhatusele, president Raivo Randile ja Eesti Invaspordi Liidule selle võimaluse eest esindada Eesti pararattasporti,“ võttis Juul võistluse kokku.

Mari-Liis Juuli  eesmärk on koguda reitingupunkte 2020 aasta Tokyo paraolümpiale pääsuks. Selle aasta lõpus jagatakse riikidele üksikud regionaalsed kohad reitingutabeli alusel, suurem arv kohti mängudele pääsemiseks jagatakse 2018-2020 võistlustelt kogutud punktide alusel.

Fotol: Kanada etapi võitja ja MK sarja võitja Anna Harkowska ja Mari-Liis Juul pärast grupisõitu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X