Paralepa rattamaratoni võitsid Kivistik ja Lillep

Vihmahooge trotsides peeti pühapäeval Paralepa VIII rattamaraton, mis oli ühtlasi Fixus Marimatsa Kappi viimane osavõistlus. Põhisõidul pälvisid esikohad Gert Kivistik ja Maris Lillep.

Pikal põhisõidul pakkus 38-kilomeetrise distantsi finiš tõeliselt põneva lõpplahenduse, kui lõpujoonel olid Gert Kivistiku ja Gert Jõeääre (Veloplus) rattad praktiliselt kõrvuti. Lõpuprotokoll näitas Gert Kivistiku nappi paremust. Võitja läbis võistlusmaa ajaga 1:25.04, Jõeäär sai sama ajaga teise koha. Kolmas oli mõningase vahega Henrik Kivilo (RedBike-Wilo), saades protokolli aja 1:26.47.

Naiste pikal distantsil oli võidukas Maris Lillep (RedBike-Wilo), kes jõudis finišisse ajaga 1:40.52. Teisena lõpetas Birgit Tito (1:45.01) ja kolmandana Kadri Kangur (1:45.48).

Lühemal ehk 18-kilomeetrisel distantsil võttis meeste seas ajaga 42.04 võidu M-16 vanuseklassi noormees Virgo Mitt (Pärnu Kalev), teine oli M-14 vanuseklassis võistlev Riko Tammepuu (ProShop Team; 42.11) ja kolmandana tuli üle lõpujoone M-16 vanuseklassis pedaaliv Hendri Kask (44.29).

Naiste samal võistlusmaal tegid samuti ilma noored. Võidu võttis ajaga 48.51 N-16 vanuseklassi kuuluv Zlata Bronishevskaja (Maardu Kalevi Jalgrattakool), teine oli naiste klassi kuuluv Liina Kasela (49.49) ning kolmandana finišeerus N-40 vanuseklassi võitja Annika Tuul (49.55).

Lastesõitude kahe kilomeetri pikkuse distantsi võitis poiste arvestuses 5.04-ga Kevin Teeäär (Nõmme Rattaklubi), sama aja said lõpuprotokolli kirja ka teisena ja kolmandana lõpetanud Steven Sumberg ja Hardy Grünberg (Porter Racing).

Tüdrukute samal distantsil jäi konkurentidele püüdmatuks Lisette Linnas (Porter Racing), saades lõppajaks 5.16. Teisel kohal lõpetas Kertu Mitt (Pärnu Kalev; 5.21), kolmas oli Melissa Kivi (Hawaii Express Kuressaare; 5.59).

Nooremate poiste ühekilomeetrisel võistlusel maitses võidurõõmu Uku Übner (Nõmme Rattaklubi) ajaga 2.59. Teine oli kolme minutiga raja läbinud Mairold Kivi (Hawaii Express Kuressaare) ning kolmas 3.13-ga lõpujoone ületanud Carl Christer Irbe (Nõmme Rattaklubi).

Tüdrukute lühemal maal võidutses 3.21-ga Mia Elisabeth Sild, talle järgnesid Susanna Hinnov ja Anni Adele Ots, kelle ajad olid vastavalt 3.53 ja 4.12.

Lastesõitudele pani punkti alati meeleolukas ja tore tillusõit, kus kõik kandsid numbrit üks ja olid juba ainuüksi lõpetamise pärast võitjad.

Naiskondadest võidutses Paralepas RedBike Team Naised, parim võistkond meeste konkurentsis oli Hawaii Express.

Paralepa VIII rattamaraton oli sarja viimane, viies etapp, mispärast hõigati autasustamisel välja ka sarja koondtulemused.

Pikal distantsil võttis meestest sarja esikoha Kaspar Neemesto (ProShop Team), kogudes 1977 punkti. Teine oli 1957 punkti kogunud klubikaaslane Kristo Sepp (ProShop Team) ning kolmas 1937 punkti kokku saanud Mihkel Einblau (RedBike-Wilo). M-40 vanuseklassi võidu võttis Meelis Pilv (RedBike Team), kogudes 1922 punkti ning M-50 vanuseklassi parim oli 1953 punktiga Virgo Karu.

Naiste pika distantsi võitis hooaja peale 1771 punkti kogunud Maris Lillep (RedBike-Wilo), teine oli 1621 punkti kokku saanud Kädi Raadla (JK Paralepa) ning kolmas Katrin Oolmets (RedBike-Wilo), kelle summaks märgiti 1566 punkti. Parimate Läänemaa esindajate karikad põhidistantsil võitsid Kädi Raadla ja Taavi Lehemaa.

Lühikesel distantsil selgitati hooaja parimad välja samuti mitmes vanuseklassis. N-12 vanuseklassis võttis 1111 punktiga sarja üldvõidu Loore Lemloch, N-16 vanuseklassis kogus võitja Zlata Bronishevskaja 1148 punkti, naistest oli 1479 punktiga parim Helen Alliksoo. Veteranide N-40 vanuseklassis kogus võitja Annika Tuul 1491 punkti.

M-12 vanuseklassi võit läks 1144 punkti kogunud Herlen Kajole (Kuusalu Rattaklubi), M-14 vanuseklassis tuli sarja üldvõitjaks 1188 punkti kogunud Riko Tammepuu, M-16 vanusegrupis võidutses 1174 punktiga Hendri Kask.

Parim naiskond oli hooaja arvestuses 6078 punkti kogunud RedBike Team Naised. Meeste konkurentsis oli parim võistkond 7321 punktiga Pro Shop Team, teisele kohale platseerus 7265 punktiga RedBike Team I, kolmanda koha sai 7124 punktiga Hawaii Express Kuressaare.