Palju õnne, ERIKA SALUMÄE, 60 aasta juubeli puhul

jalgrattur-erika-salumae
Erika Salumäe on kahekordne olümpiavõitja, pälvides esikoha 1988. aasta Souli ja 1992. aasta Barcelona olümpiamängudel. 1996. aastal Atlantas sai Eesti läbi aegade parim naisrattur 6. koha. Seejuures on Erika esimene trekisõidus olümpiakulla võitnud naissportlane maailmas, ainus, kes on tulnud olümpiavõitjaks nii Eesti lipu all kui ka NSV Liidu koondislasena ning esimene jalgrattaspordis mitu olümpiakulda võitnud naissportlane maailmas.
Maailmameistrivõistlustelt on Erika võitnud kaks kulda, kaks hõbedat ja ühe pronksi, universiaadil kaks kulda ja ühe hõbeda. 12 korral krooniti kõige rohkem kordi maailmarekordeid püstitanud Eesti naissportlane Nõukoduge Liidu meistriks, lisaks on auhinnakapis kolm hõbedast ja kaks pronksist autasu.
Erika valiti Eesti parimaks naissportlasteks aastatel 1983–84, 1987–90, 1992 ja 1995–96.
Eesti Jalgratturite Liit soovib Erikale kõike ilusat ja head, mis meele rõõmsaks teevad, tugevat tervist ja palju toredaid hetki!

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X