Pajur sai Rumeenia tuuril pika tõusuga lõppenud etapil 29. koha

Rumeenia velotuuri (UCI 2.1) neljandal ligi 17-kilomeetri pikkuse lõpufinišiga etapil sai Eesti parimana Markus Pajur 29. koha.

119,2 kilomeetri pikkuse etapi võitis venelane Savva Novikov (Lokosphinx), kes finišeeris uhkes üksinduses ajaga 3:16.06. Teise ja kolmanda koha pälvisid Karel Hnik (Elkov-Author Cycling Team) ja Serghei Tvetcov (Rumeenia koondis), kaotades võitjale 27 sekundiga.

Eesti koondise värvides sõitev Pajur kaotas võitjale kaks minutit ja 28 sekundit ning sai 29. koha. Teistest eestlastest sai Joosep Sankmann 50. (+7.06), Mihkel Räim 65. (+12.08), Siim Kiskonen 72. (+12.52), Karl Patrick Lauk 75. (+12.52), Rait Ärm 83. (+16.28) ja Norman Vahtra 91. (+22.52) koha.

Kokkuvõttes läheb viimasele etapile liidrina vastu hollandlane Alex Molenaar. Novikov tõusis teisele kohale, kaotades esimesele 15 sekuniga, kolmas on Hnik (+0.46).

Pajur tõusis kokkuvõttes 28. kohale (+2.53). Sankmann on 48. (+7.31), Räim 59. (+12.17), Luk 62. (+13.09), Kiskonen 63. (+13.17), Vahtra 71. (+23.13) ja Ärm 86. (+35.19).

Homme on velotuuril kavas 111,5 kilomeetri pikkune sile ja ühtlasi viimane etapp.