Romet Pajur sai mägisel Itaalia ühepäevasõidul teise koha

Itaalias sõidetud juunioride võistlusel 67. Coppa Montes domineeris Romet Pajuri kodumeeskond Team Auto Eder. Eestlane pälvis tiimikaaslase Mees Vioti järel teise koha.

„Sõidu esimene pool oli pigem väga lihtne. Esimesed 60 kilomeetrit oli sile maa ning mina hoidsin ennast lihtsalt ja n-ö puhkasin,“ kirjeldas Pajur võistluse kulgu. „Esimene tõus oli 61. kilomeetril, kus ma ründasin ja olin üksi eest ära. Seejärel said mind umbes 30 poissi kätte ja 79. kilomeetril oli uus mägi. Sellel mäel tegi minu tiim tempot, mis lõhkus grupi umbes poole väiksemaks. Viimasel mäel me ründasime ja saime seitsmekesi eest ära, kus oli koos minuga veel neli Auto Ederi poissi. Viis kilomeetrit enne lõppu ründas minu tiimikaaslane Viot ning sai vahe sisse, pälvides lõpuks esikoha. Mina olin ülejäänud kuuest kõige tervama jalaga ja võitsin finiši.“

Kolmanda koha sai Vioti ja Pajuri järel Matteo Scalco (Borgo Molino Vigna Fiorita). Teised Bora-Hansgrohe järelkasvumeeskonna liikmed Mathieu Kockelmann ja Martin Barta lõpetasid vastavalt viiendal ja seitsmendal kohal.

Romet Pajur
Romet Pajur (vasakult teine) Coppa Montes 25.04.2022
Impression
X