Pajur pälvis graveli MM-il 19. koha, Kivistik 26., maailmameistriks krooniti Mohoric

Markus Pajur ja Gert Kivistik

Itaalias Venetos lõppenud graveli maailmameistrivõistlustel võidutses eliitmeeste konkurentsis sloveen Matej Mohoric. Eesti koondise liikmetest sai Markus Pajur 19. ja Gert Kivistik 26. koha.

168-kilomeetrisel võistlusel pälvis Mohoric soolovõidu ajaga 4:53.56. Seejuures kukkus sloveen enne finišit, kuid see ei takistanud tal maailmameistriks tulla. Tiitlikaitsja Florian Vermeersch kaotas võitjale 42 sekundiga ning pidi tänavu leppima hõbedase autasuga. Pronksmedali pälvis britt Connor Swift (+3.39).

19. koha teeninud Pajur jäi parimale alla 14 minuti ja 17 sekundiga ning 26. positsioonil finišeerinud Kivistik 19 minuti ja 21 sekundiga. “Võistlus oli algusest peale pingeline, kuna rada oli esimese tõusuni vahepeal üsna kitsas ja kehva kattega,” rääkis Pajur võistluse järel. “Sain esimeseks tõusuks ette, kuid grupp hakkas lagunema korralikult teisel pikemal tõusul, mis oli 58. kilomeetril. Jäin endiselt esimestega koos ette, kuid hiljem olid jälle keerulised teed, kus toimus kukkumisi ja seal läks asi laiali. Jätkasin võistlemist esikümne piirimail.”

“97. kilomeetriks said tõusud natukeseks ajaks läbi ja sõitsin viieses grupis kuni 143. kilomeetrini,” jätkas Pajur. “Seejärel hakkasid taas järsud tõusud pihta, kus mul jäi ülekandest puudu. Järgmisel korral läheksin võistlema graveli rattaga, sel korral olin maanteerattaga, millele olid alla pandud graveli rehvid. Sellegi poolest olen tulemusega rahul.”

Gleb Karpenko ja Lauri Tamm seekord tulemust kirja ei saanud.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X