Pajur ja Mõttus võitsid esimesed graveli Eesti meistrivõistlused

MarkusPajur_EMV_gravel_kuld

Solar Wheel 1. Valga/Valka rattamaratonil selgitati esmakordselt Eesti meistrid gravelis. Eliitmeeste seas võitis Markus Pajur, kes edestas Rait Ärmi ja Siim Kiskoneni, eliitnaiste hulgas olid parimad Mari-Liis Mõttus, Laura-Lizette Sander ja Janelle Uibokand.

Piirilinnas tehti piiriülest koostööd naabritega ja nii asusid stardijoonele nii meistrivõistluste arvestuses sõitvad ratturid kui Hawaii Express Estonian Cup ning Läti Kalnu Divritenu Maratons rattasarjade harrastajad. Rada kulges kahe kolmandiku osas Läti pinnal ja otsustavad sammud tehti alles poole peal.

“Ühe tobeda sammu tegin, kui kohe peale esimest ringi panin üksi eest minema, et siis aru saada, et jalad pole parimad. Vajusin seejärel kümnesesse jälitavasse guppi tagasi ja kusagil 75. kilomeetril proovisime Ärmi ja tiimikaaslase Kiskoneniga uuesti. Saimegi minema ja eks see pidi jäämagi lõpu peale. Tegin lõpus vigade paranduse ja ülihea meel on esikoha üle. Palav oli muidugi ka,”muljetas finišis ajaloo esimene gravelrattasõidu Eesti meister Pajur.

Rajal olnud SFS vahefiniši võitis Gert Jõeäär, Mariine Auto mäefiniš langes aga hilisema võitjakolmiku kätte – võitja Pajur, teine Kiskonen ja kolmas Ärm.

Naiste hulgas võidutses Mõttus, kelle sõnul oli esikoht liiga hea, et olle võimalik. “Esimesel ringil panin ühel turbasemal lõigul tähele, et Liisal on vist raske ja teisi tüdrukuid ei näinudki. Sain eesotsa meestega minema – Caspar Austa ja kes seal kõik olid. Umbes kümmekond kilomeetrit enne lõppu tuiskas mööda ikka päris esikümne rattur, kellel vist oli olnud tehniline. See lõhkus pundi ribadeks ja minul olid pisarad silmas, et  nüüd tuleb tagant järgmine grupp koos tüdrukutega selga. Viimased viis kilomeetrit vunkisin täiesti üksi. Taha ei julgenud vaadata,” rääkis Mõttus.

Hõbedale tulnud Laura-Lizette Sander ja pronksmedali omanik Janelle Uibokand kaotasid Mõttusele pea seitse minutit.

Võistkondlikus arvestuses olid meestest esimesed KoMo-Veloplus ja naistest Hawaii Express naiskond. Gardena maratonil lõid platsi puhtaks lõunanaabrid eesotsas Girts Cirvelisega, teine oli Rainers Zviedirs ja kolmas Dominiks Timsans. Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Rando Marten Evendi, naistest Laura-Lizette Sander. Jetoili poolmaratoni läbis kõige kiiremini sarja liidrisärgis Egert Tammeleht. Sarja lastesõitude nobedaim poiss oli Hugo Bazõlev, kiireim tüdruk oli Sofia Saicane.

Erinevate vanuseklasside Eesti meistrimedalite omanikud leiab EJL ametlikult kodulehelt peale protokollide lõplikku kinnitamist.

Foto: Imre Avaste

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X