Pajur ja Mihkels alustasid Rahvuste Karika etappi Ungaris kohtadega esikümnes

image0-7

Eesti juunioride koondis alustas Ungaris Rahvuste Karika sarja kuuluvat mitmepäevasõitu One Belt One Road. 3,8-kilomeetrisel proloogil jõudis kümne parema hulka kaks eestlast.

Päeva kiireim mees oli norralane Per Strand Hagenes ajaga 4.22. Teise koha pälvis Luksemburgi rattur Niel Michotte (+0.01) ja kolmanda võitja kaasmaalane Stian Fredheim (+0.04). Romet Pajur sai seitsmenda ja Madis Mihkels üheksanda koha, kaotades esimesele vastavalt kaheksa ja kümne sekundiga.

Head sõitu tegi ka Frank Aron Ragilo, kes pälvis 14. koha (+0.12). Lauri Tamm sai 44. (+0.23), Aaron Aus 77. (+0.31) ja Henry Grünberg 86. koha (+0.33).

Eesti juunioride koondise peatreener Alo Jakin tõi välja, et kuna velotuur on siledal maal, siis see sobib eestlastele hästi. „Isiklikult ootan kõrgeid tulemusi,“ lisas Jakin.

Laupäeval sõidetakse velotuuril kaks etappi. Hommikul 89,9-kilomeetrine grupisõit ja õhtul 41,2-kilomeetrine grupisõit. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval, kui rattureid ootab ees 108 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X