Päev läbi ebaõnnega võidelnud Roos lõpetas võistluse lõpuks kolmandas kümnes

Andre Roos

Belgias sõidetud ühepäevasõidul Youngster Coast Challenge (UCI 1.2U; 166 km) teenisid kodupubliku rõõmuks kolmikvõidu kohalikud ratturid. Rajal ebaõnnega võidelnud Andre Roos (Tartu2024 Cycling Team) sai 22. koha.

Võistluse võitis Warre Vangheluwe (Soudal-Quick-Step Devo Team; 3:33.41), edestades kaasmaalasi Alec Segaerti (Lotto Dstny Development Team) ja Gianluca Polleflieti (Lotto Dstny Development Team; +0.08). Tartu2024 Cycling Teami ratturitest sai Roos 22., Joonas Kurits 24., Aaron Aus 28., Lauri Tamm 55., Jomantas Venckus 65. ja Rokas Adomaitis (+6.00) 117. koha.

Roosil oli seejuures võistluse ajal palju ebaõnne. Esmalt lõhkus ta rehvi täpselt enne küljetuule lõiku ning pidi seetõttu peagruppi pikalt üksi taga ajama. „Jõudsin teistele järele täpselt enne päeva kõige olulisemat kohta ehk Kemmelbergi munakivitõusu. Sain sinna peale minna heal positsioonil, kuid täpselt enne kurvi kukkusid minu ees ratturid, sealhulgas eestlased Frank Aron Ragilo ja Romet Pajur. Pidin pidurdama ja jäin taas väikese grupiga maha,“ kirjeldas Roos. „Ajasime peagruppi uuesti pikalt taga. Asja tegi raskeks tagant-küljetuul, mis ajas kiirused väga suureks. Täpselt enne lõpuringe suunati meid veel valesti ja kukkusin kümnendalt positsioonilt grupi tagumisse otsa. Kulutasin väga palju energiat, et uuesti ette saada ning lõpuspurdiks mul enam jalga polnud. Üldiselt olen oma vormiga rahul, kuid tulemus ei olnud päris see, mille järele läksime.“

Võistluse ajal kukkunud Ragilo (Development Team DSM) ja Pajur (Team Lotto-Kern Haus) lõpuks tulemust kirja ei saanud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X