Oskar Nisu võistleb uuenduslikus jalgrattasõidu USA profiliigas

Oskar Nisu-3

Ameerika Ühendriikides alustab maanteeratta profisari National Cycling League (NCL), kus lööb kaasa ka eestlane Oskar Nisu.

NCL kopeerib mõneti NBA ja NFL-i mudelit, sest seni on välja kuulutatud linnapõhised võistkonnad Miami Nights ja Denver Disruptor. „Tiimides on kaheksa naist ja kaheksa meest, kes võistlevad kriteeriumitel. Need võistlused on USA-s ka muidu populaarsed, kuid NCL-is on uus süsteem – iga ring on vahefiniš, kus sa kogud tiimile punkte. Kõigepealt võistlevad naised ja siis mehed, mille järel lüüakse punktid kokku. Hoopis teistmoodi lähenemine rattaspordile,“ rääkis Denveri võistkonda kuuluv Oskar Nisu.

Tema tiimikaaslasteks on teiste seas legendaarse Paris–Nice’i sõidu võitnud kolumbialane Sergio Henao ja aastaid suurtuuridest osa võtnud Lõuna-Aafrika rattur Reinardt Janse van Rensburg. Nisu sattus tiimi mõnes mõttes üsna juhuslikult. Eestlane tundis, et tal pole Euroopas läbilöömiseks piisavalt talenti ja hakkas ise otsima ookeani taga võimalusi.

Euroopas läbilööki ei tulnud. „Euroopas proovisin nii Prantsusmaal amatöörina, kui ka Iirimaa EvoPro Racing kontinentaalmeeskonnas, aga läbilööki ei tulnud. Sain aru, et võib-olla pole ma Euroopas profina leiva teenimiseks piisavalt talendikas ja tekkis mõte, et tahaksin proovida USA kriteeriumide taset. See formaat peaks mulle rohkem sobima ja lisaks on USA minu jaoks avastamata riik, mistõttu tundus see põnev ettevõtmine,“ selgitas Nisu.

Loe lähemalt 27.12.2022 Delfi Sport autor Eigo Kaljurand

Denver Disruptor´i meeskond on 16-liikmeline 8 meest ja 8 naist, kes on pärit pärit 10 erinevast riigist.
Leah Kirchmann – Canada
Hayley Bates – USA
Ava Hachman – USA
Elizabeth “Izzy” Harden – USA
Iro Milaki – Greece
Nerea Nuno Iglesias – Spain
Valentina Scanolara – Italy
Erica Zaveta – USA
Sergio Henao – Colombia
Juan Estaban Arango Carvajal – Colombia
Ulises Alfredo Castillo – Mexico
Noah Granigan – USA
Reinhardt Janse van Rensburg – South Africa
Oskar Nisu – Estonia
Riley Sheehan – USA
Sergei Tvetcov – Romania

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X