Oskar Nisu tõusis Poolas vahefinišite liidriks

Poolas peetaval Dookola Mazowsza velotuuril tõusis Oskar Nisu (Cycling Tartu) avaetapi järel üldarvestuses 12. kohale ja sai enda selga ka vahefinišite võitja särgi.

Proloogil oli eestlastest parim Norman Vahtra (Cycling Tartu), kes sai 17. koha, Nisu oli seal 29. Avaetapil jõudsid Vahtra ja Nisu koos finišisse, lõpetades sõidu peagrupis vastavalt 14. ja 15. kohaga. Etapivõidu võttis poolakas Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice), teisena lõpetas tema kaasmaalane Grzegorz Stepniak (Wibatech Merx 7R) ja kolmanda koha sai tšehh Alois Kankovsky (Elkov – Author Cycling Team). Peagrupis lõpetasid ka ülejäänud Cycling Tartu ratturid – Marten Jõeäär sai 30., Karl-Arnold Vendelin 33., Peeter Pung 86., Joosep Sankmann 89. ja Kristo Prangel 93. koha.

Üldarvestuses tõusis Nisu 17 kohta ja on nüüd 12., kaotades liidrile Sajnokile 16 sekundiga. Vahtra on 18. kohal, kaotades 17 sekundiga. Pung on 35. (+0,21), Jõeäär 37. (+0,22), Vendelin 41. (+0,23), Sankmann 96. (+0,33) ja Prangel 120. kohal (+0,46).

Vahefinišites sprindipunkte kogunud Nisu sai etapi järel selga vahefinišite liidri särgi. U-23 arvestuses on Vahtra kuues, Pung kaheksas, Jõeäär üheksas ja Vendelin 11.