Oskar Nisu sai profidebüüdil märgi maha

Tänavu jaanuaris UCI-s registreeritud Iirimaa kontinentaalse profitiimiga EvoPro Cycling lepinguni jõudnud Oskar Nisu tegi klubi eest esimese stardi.

Rahvusvahelisel naistepäeval ehk 8. märtsil Belgias peetud UCI 1.1 kategooria ühepäevasõidu GP Jean-Pierre Monsere (196 km) lõpetas Nisu viimases suuremas grupis 119. kohal. Kaotust kogunes võitjale 5.33.

Sõidu võitis terava jalaga hollandlane Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step), kellele see oli hooaja kolmandks täistabamuseks. Grupifinišis järgnesid kaks Circus-Wanty Gobert meeskonna ratturit, belglased Timothy Dupont ja Alfdan De Decker. Esimestele märgiti lõpuajaks 4:41.27.

Ilm oli külm ja märg, uusproff Nisu kogus karastust igalt rindelt. EvoPro Racing sõitjatest teenis parimana 71. koha belglane Jeroen Eyskens (+0.10). Esialgu on tagasihoidlikud kohad igati mõistetavad, kuna Iirimaa klubi alles alustas võistlemist, kõrgema divisjoni tiimid on aga võistluskiirust ja -kilometraaži kogunud juba poolteist kuud.

Aksel Nõmmela (Wallonie Bruxelles) sai samal sõidul 37. koha, lõpetades 60-mehelises peagrupis.