Oskar Nisu meeskonnakaaslane alustas Redlands Classicut võidukalt

340939072_257375313414959_3981217495627151531_n
Ameerika Ühendriikides alanud Redlands Classic velotuuri avaetapil võidutses Oskar Nisu (Denver Disrupters) tiimikaaslane Noah Granigan. Eestlane ise sai 90. koha.

Võistluse jooksul tuli sõita 20 korda 5,5 kilomeetri pikkust ringi, millele jäi 800-meetrine järsk tõus. Kogudistantsi pikkus oli 110 kilomeetrit. Mäe otsas olnud finišis järgnes Graniganile (2:03.38) Robin Carpenter (L39ION of Los Angees) ja Richard Arnopol (Project Echelon Racing; +0.04). Nisu kaotas tiimikaaslasele ühe minuti ja 36 sekundiga.

“Hoidsime algul tagasi ja väga ei rapsinud. Umbes peale kaheksandat ringi hakkas meie tiim aktiivsemalt sõitma ja üritama rünnakutes sees olla,” kirjeldas Nisu võistluse käiku sotsiaalmeedias. “Kuna rünnakud toimusid põhiliselt tõusul, siis mina seal kaasa rääkida ei saanud. Proovisin lihtsalt pundiga koos sealt üles saada ja olin pigem valmis selleks, kui laskumisel või siledal on vaja mõni meie jaoks kehv olukord neutraliseerida. Seda aga vaja ei läinud, sest tiim oli tugev ja asi oli kogu aeg kontrolli all.”

“Umbes kaheksa ringi enne lõppu sai mul tiimikaaslane viie mehega eest ja nad jäid sinna lõpuni,” jätkas Nisu. “Ma aitasin grupis meie meestel enne lõputõusu positsioonil püsida, kuna finišis võeti sekundid välja. Meile oli kasulik, kui meie mehed grupis ka võimalikult ees oleksid.”

Velotuuri teisel etapil on kavas 135,6 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X