Oskar Nisu Belgias paremate sekka ei mahtunud

222224005_341090147506926_3612395189723553533_n-2

Belgias peetud 192,8-kilomeetrisel 1. kategooriaga ühepäevasõidul Heylen Vastgoed Heistse Pjil võidutses hollandlane Pascal Eenkhoorn (Team Jumbo-Visma). Eesti rattur Oskar Nisu lõpetas üheksandas kümnes.

Karjääri viienda, kuid seejuures kõige kaalukama profivõidu teeninud 24-aastase  Eenkhoorni võiduajaks oli neli tundi, 17 minutit ja seitse sekundit. Ta edestas kolme mehe vahel toimunud finišis belglasi Yves Lampaerti (Deceuninck – QuicStep) ja Jonas Rickaerti (Alpecin-Fenix; +0.01).

Raskel sõidul, kus ratturid lõpetasid väga väikestes gruppides, jõudsid esikümnesse veel Bert van Lerberghe (Deceuninck – QuickStep), Jens Debusschere (B&B Hotels p/b KTM), Matthew Bostock (Canyon dhb SunGod), Boy van Poppel (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux), Oscar Riesebeek (Alpecin-Fenix), Rony Townsend (Canyon dhb SunGod) ja Kenneth van Rooy (Sport Vlaanderen – Baloise).

EvoPro Racing ridades võistlev Nisu kaotas võitjale viie minuti ja 28 sekundiga ning pälvis 89. koha. „Esimesed 90 kilomeetrit olid kerged ja peamine eesmärk oli võimalikult palju jalga säästa lõpuringideks,“ ütles Nisu. „Seejärel läks asi närvilisemaks ja õhus oli tunda pinget. Esimesele munakivitõusule käis kõva võitlus ja ma sain ise sinna alles umbes 40. positsioonil. See tähendas, et järgmised kümme kilomeetrit sai normaalselt ketisuppi söödud (küljetuules võideldud – toim.). Järgmisel ringil kordus sama asi. Peale teist korda sama tõusu võttes sai 23 meest minema. Meie klubist ei olnud kedagi sees ning kuna suurtel tiimidel oli, siis käis edasi literdamine ja koostöö enam ei toiminud. 150. kilomeetriks oli aru saada, et pundi jaoks on sõit läbi.“

Nisu ootab järgmisena ees 15. augustil toimub ühepäevasõit GP Jef Scherense.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X