Orav võidutses Soomes maastikurattamaratonil, pjedestaalile jõudsid ka Tammeleht, Koik ja Grünberg

Hugo Hendrik Orav

Pühapäeval Soomes Lahtis 33. korda peetud maastikurattamaratonil Finlandia-MAPEI MTB pälvis põhisõidu võidu SK Porter Racingu rattur Hugo Hendrik Orav. Lühemal võistlusmaal jõudsid pjedestaalile Egert Tammeleht, Mariann Koik ja Berit Grünberg. 

52-kilomeetrisel ja üle 900 tõusumeetriga võistlusmaal pääsesid sõidu algul teistelt eest neli ratturit, kelle hulgas oli ka Orav. Teisele ringile minnes õnnestus eestlasel omakorda eest sõita koos PRO MTB tiimis sõitva soomlase Antti-Ville Koivistoga. Koos sõideti kuni viimase 500 meetrini, kus tõusul võttis rünnaku ette Orav. Koivisto teda enam kätte ei saanud ja nii pälvis eestlane võidu ajaga 2:13.50. Soomlane jäi lõpuks maha üheksa sekundiga. Samuti põhidistantsil võistelnud Marten Konga sai ajaga 2:39.45 kirja 19. tulemuse.

Lühemal, 26-kilomeetrisel ja 450 tõusumeetriga võistlusmaal finišeeris Egert Tammeleht üldarvestuses neljandal positsioonil, kuid oma vanuseklassis andis see talle teise koha. Tammelehe lõpuajaks mõõdeti 1:10.05. Kristo Õruste sai oma vanuseklassis viienda koha ajaga 1:19.23 ja Hardy Grünberg kuuenda koha ajaga 1:20.03.

Naiste arvestuses pälvis Mariann Koik teise koha ajaga 1:20.36 ning Berit Grünberg kolmanda koha ajaga 1:28.36.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X