Ootamatu terviseprobleem lükkab Nõmmela hooaja algust edasi

Teist hooaega Belgia võistkonna Wallonie Bruxelles’i ridades sõitvat maanteeratturit Aksel Nõmmelat tabas ootamatu terviseprobleem.

Hispaanias Calpes viibivat Nõmmelat hakkas vahetult enne treeninglaagrit segama nimmepiirkonna vigastus, vahendab BalticChainCycling. Pärast jõusaalitreeningut läks valu ja turse sedavõrd häirivaks, et rattamees oli sunnitud tegema visiidi kohalikku haiglasse. MRT uuringu käigus tuvastati Nõmmelal hematoom.

Nii on tulnud terve nädala teha treeningutes järeleandmisi. “Ega muud tarka polegi teha, kui lihtsalt oodata,” sõnab Nõmmela ise. “Külm ja kompress aitavad. Mingil hetkel peaks veri kudede vahelt ära kaduma.”

Tulenevalt tervislikust tagasilöögist on kindel, et tiim eestlast Saudi tuurile välja ei pane. Sellele järgnema pidanud Omaani tuur jääb riigi kauaaegse valitseja sultan Qaboos bin Saidi surma tõttu sootuks toimumata.

Nii lükkub Nõmmela hooaja algus veebruari lõppu või koguni märtsi algusesse. Esimeseks stardiks on eeldatavalt üks kahest Belgia klassikust – kas Omloop Het Nieuwsblad või Kuurne-Brüssel-Kuurne.

Allikas: Baltic Chain Racing: sport.err.ee

Impression
X