Omaani velotuuri avaetapil võidutses Merlier, Taaramäe ja Laas lõpetasid peagrupis

Screenshot 2023-02-11 at 17.26.14

Omaanis alanud velotuuri (UCI 2.Pro) avaetapil (147 km) võidutses Belgia grupisõidu meister Tim Merlier (Soudal – Quick Step). Eestlased Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) ja Martin Laas (Astana Qazagstan Team) lõpetasid peagrupis.

Etapi algul sõitsid teistelt ees Jeroen Meijers (Terengganu Polygon), Rodrigo Alvarez (Burgos BH) ja Said Al Rahbi (Omani koondis). Viimasena püüti neist 16 kilomeetrit enne finišit kinni Meijers, kes sai päeva kõige agressiivsema ratturi auhinna. Päeva jooksul näitasid peagrupi ees kõige enam aktiivsust üles Soudal Quick-Step ja Astana-Qazaqstan Team. Kindla etapivõidu teenis sedapuhku Belgia meister Merlier (3:31.00), edestades kindlalt hollandlast David Dekkerit (Arkea-Samsic) ja prantslast Alex Zinglet (Cofidis).

Merlier pühendas oma võidu vaid kaks nädalat tagasi sündinud pojale Julesile. „Ma ei saakski enam õnnelikum olla. Ma olen värske isa ja see muudab tänase võidu veel erilisemaks. Viimasel kilomeetritel kaotasin ma oma mehed veidi ära, kuid leidsin nad peagi üles ja edasi oli üsna lihtne, kuid siiski alustasin sprinti natuke liiga vara. Õnneks oli mul võitmiseks piisavalt kiirust ja see andis mulle tulevikuks enesekindlust.“

Paljud pilgud olid avaetapil suunatud Mark Cavendishile, kes sedapuhku lõpetas 21. kohal. Suurbritannia rattalegendi sprindirongi kuulub ka eestlane Martin Laas. „Viimased neli kilomeetrit olid väga kaootilised. Sõitsime tiimina väga hästi kokku kuni kolme kilomeetri sildini ja seejärel läksid asjad natuke nihu,“ rääkis Laas etapi järel. „Me suutsime küll uuesti oma rongi kokku organiseerida, kuid lõpp läks ikkagi aia taha. See oli meie esimene võistlus Caviga ja põhimõtteliselt tegime alles esimese trennigi koos. Harjutamine ja harjumine võtab veel lihtsalt natuke aega.“

Taaramäe lõpetas avaetapi 55. ja Laas 111. positsioonil. Pühapäeval on velotuuril kavas 174-kilomeetrine etapp, mis lõpeb 2,6-kilomeetrise tõusu otsas, millel keskmist kaldenurka 7,1%.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X