Omaanis tõusis liidriks van Avermaet

Kõrgetasemelise Omaani velotuuri (UCI kategooria 2.HC) täna sõidetud kolmanda etapi võitis belglane Greg van Avermaet (BMC), kes tõusis ka velotuuri üldliidriks. Tanel Kangert (Astana) teenis 67. koha.

Klassikutespetsidele sobiliku etapi finishis järgnesid van Avermaetile portugallane Rui Costa (UAE-Team Emirates) ja Kangerti meeskonnakaaslane Alexey Lutsenko. Mõlemad kaotasid võitjale kolme sekundiga.

Kangert kaotas tänase etapi finishis võitjale 1.35.

Kokkuvõttes on uueks liidriks tõusnud Greg van Avermaeti edu teiseks kerkinud Lutsenko ees 11 sekundit. Eilse etapi võitnud austraallane Nathan Haas (Katusha – Alpecin) langes kolmandaks (+0.13). Kangert langes 45. kohale, kaotades liidrile 2.29.

Homme on tuuril kavas järjekordne künklik etapp. Omaani velotuur lõpeb pühapäeval.