Olümpiavõitja ja kolmekordne maailmameister tegi tippspordiga lõpparve

Olümpiavõitja, kolmekordne maailmameister ja kahekordne Euroopa meister Anna van der Breggen tegi maanteeratturite maailmameistrivõistlustel tippspordiga lõpparve ning jätkab karjääri spordidirektori ametis. Debüüdi teeb hollandlanna juba 2. oktoobril peetaval naiste Paris-Roubaix’l.
 
Van der Breggen sõnas peale MM-i, et on õnnelik, kuna sai karjääri lõpetada omadel tingimustel ning on enda sõnul uueks peatükiks valmis. „Ma lihtsalt nautisin oma viimast sõitu. Mul ei olnud pinget ega kindlaid eesmärke,“ ütles Van der Breggen, kes tiitli kaitsmise asemel toetas Hollandi naiskonda, et keegi teine seekord võidaks. „Mul on piisavalt aega olnud, et kohaneda mõttega, kus ma pole enam võidusõitja. Samamoodi on mu abikaasal, perel, vanematel, sõpradel ja fännidel olnud aega asja seedida.“
 
31-aastane Van der Breggen teatas karjääri lõpetamisest mullu mais, kui koroonaviiruse pandeemia oli just alguse saanud. „Eesmärk oli olümpiamängudel osaleda ja seejärel tahtsin veel mõned võidusõidud teha,“ ütles Van der Breggen. Oma karjääri jooksul on ta kogunud mitmeid silmapaistvaid tulemusi. 2016. aastal võitis ta Rio de Janeiros naiste grupisõidu. Samal aastal sai ta temposõidus kolmanda koha. Pronksise autasu sai ta ka tänavu Tokyos. Kahel korral on ta kroonitud grupisõidu ja korra temposõidu maailmameistriks. Neljal aastal on ta võitnud naiste mainekaima velotuuri Giro d’Italia Donne ning seitsmel aastal järjest Fleche Wallone’i. Lisaks on ta kahel korral tulnud Euroopa meistriks ja kolmel korral Hollandi meistriks.
Impression
X