Olümpiamängudel pälvis naiste grupisõidus esikoha üllatusvõitja

E7ImgDHXEAAZ1Yh

Tokyo olümpiamängudel võitis naiste grupisõidus üllatuslikult esikoha terve päeva jooksikute seas ja seejärel uhke soolosõidu teinud austerlanna Anna Kiesenhofer.

Amatöörrattur ja igapäevaselt leiba hoopis ülikoolis õppejõuna teeniv doktorikraadiga Kiesenhofer kuulus 137-kilomeetrise võistluse algusest alates viieliikmelisse jooksikute gruppi. Vahe kasvas vahepeal suisa 11 minutile. Kui finišini oli jäänud 41 kilomeetrit, otsustas austerlanna Kagosaka tõusul rünnata. Pingutused kandsid vilja ja 30-aastane Kiesenhofer krooniti olümpiavõitjaks.

Peagrupis kandsid favoriidi koormat hollandlannad, kelle tugevatel sõitjatel teised koondised silma peal hoidsid. Lõpuks noppiski teise koha Annemiek van Vleuten, kaotades võitjale ühe minuti ja 15 sekundiga. Kuna olümpiamängudel on raadioside võistlejate ja tiimi tugipersonali vahel keelatud, siis tunnistas hollandlane peale finišit, et ta arvas end võitvat. Pronksmedali sai kaela itaallanna Elisa Longo Borghini, kaotades Kiesenhoferile ühe minuti ja 29 sekundiga.

Kiesenhofer rääkis võidu järel, et on end ise treeninud ja tunneb uhkust, et lisaks sõitmisele koostab ta iseendale ka plaani, kuidas toituda, millist varustust kasutada jne. Ühesõnaga hoolitseb ise iga pisema detaili eest. “Paberil ma olen amatöörrattur, aga rattasport võtab väga suure osa minu elust. Viimased poolteist aastat olin ma täielikult olümpiale keskendunud. Minu peas oleks väga hea tulemus olnud juba koht 25 parema hulgas. Võit on ikka väga uhke auhind kõikide ohverduste eest.”

Esikümnesse mahtusid veel belglanna Lotte Kopecky (+1.39), hollandlanna Marianne Vos (+1.46), sakslanna Lisa Brennauer (+1.46), ameeriklanna Coryn Rivera (+1.46), itaallanna Marta Cavalli (+1.46), Usbekistani rattur Olga Zabelinskaja (+1.46) ja taanlanna Cecilie Uttrup Ludwig (+1.46).

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X