Oliver Sten Saar teenis Belgia BMX-krossi karikavõistlustel etapivõidu

Hollandis ja Belgias treeninglaagris viibivad Eesti BMX krossiratturid osalesid pühapäeval Belgia karikavõistlustel. Eesti ratturite esitus oli võimas – kaheksast ratturist seitse sõitsid finaalis. Oliver Sten Saar (B15-16) võitis oma vanuseklassi, Luukas Lajal (B14) saavutas teise ja Jesse Laur (B9) kolmanda koha.

Idee osaleda Belgias võistlustel tekkis treener Klavs Lisovskisel spontaanselt. Viibiti nagunii lähikonnas ning see oli heaks võimaluseks hooaja alguses võistluskogemust juurde saada. BMX kross on Belgias populaarne nagu rattasport üldiselt. Seega oli juba ette teada, et osalejaid on võistlustel palju ning konkurents kõva. Võistlemas oli üle 500 ratturi ning meie ratturite tulemuste üle võib uhkust tunda, Klavs Lisosvskis on teinud noortega head tööd.
Noorematest ratturitest saavutasid Remo Paur (B8) ja Jesse Laur (B9) vastavalt seitsmenda ja kolmanda koha. Paula Palmiste (G11-12) sai aga neljanda koha. Mattias Laur (B12) lõpetas oma klassis seitsmendal kohal. Ruudi Lumiste jäi finaalist sel korral esimesena välja ning üldarvestuses saavutas ta üheksanda koha. B14 vanusegrupis olid finaalis kaks Eesti ratturit, Sten Tristan Raid sõitis välja kuuenda ja Luukas Lajal teise koha. Kogu päeva kirsiks tordil oli Oliver Sten Saare (B15-16) võit oma vanuseklassis.
„Võistluspäeva hommikul polnud kõige erksam olla. Tundsin, et jalad olid väsinud. Tegin oma soojenduse ära ning enesetunne oli juba parem,” rääkis Saar. “Võistluse ajal ei stressanud üldse, võtsin lihtsalt ühe sõidu korraga. Juba eelsõitudes sai selgeks, et esimesel sirgel olen kiire ning plaan oli ka finaalis seda maksimaalselt ära kasutada. Lõpuks võita oli ikka ülihea tunne. Sai ju võisteldud Euroopa parimate sõitjatega.“

Järgmisel nädalavahetusel ootavad ees Euroopa karikasarja 5. ja 6. etapp Belgias Ravelsis.