Oliver Mätik saavutas EM-il kümnenda koha

380756321_843229813806738_5396598808754213143_n

Hollandis Drenthes jätkunud maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis Oliver Mätik meesjuunioride grupisõidus 10. koha.

111-kilomeetrise võistluse võitis sloveen Anže Ravbar (2:38.50), edestades Col du Vami otsas kahe sekundiga prantslast Matys Griseli ja kaasmaalast Žak Erženit.

Edukalt võistles ka Eesti meesjuunioride koondis, kui Oliver Mätik pälvis kümnenda koha. Teistest eestlastest sai Martti Lenzius (+0.16) 35., Oskar Küüt (+0.20) 47., Markus Mäeuibo (+4.59) 77. ja Gabriel Helmut Aduson (+5.04) 78. koha. Virgo Mitt seekord tulemust kirja ei saanud.

“Jäin sõiduga üsna rahule, aga olin ka enamaks suuteline,” tõdes Mätik võistluse järel. “Sõit oli väga raske, kuna enamus ringidel pandi tõuse üles korraliku tempoga, aga tundsin ennast hästi ja mul ei tekkinud ühtegi hetke, kus oleksin tundnud, et hakkaksin maha jääma. Finiširingil proovisin hoida ennast võimalikult pundi ees, aga siiski suruti mind hoogsalt tahapoole ning pidin alustama tõusu kaugemalt, kui oleksin tahtnud. Siiski suutsin tõusudel piisavalt ratturitest mööduda ning lõpetada kümnendana. Kui oleksin suutnud alustada tõuse eespoolt, oleks olnud võimalik ka paremate kohtada peale sõita.”

Eliitnaiste grupisõidus (129,6 km) pälvis üllatuslikult esikoha 23-aastane hollandlanna Mischa Bredewold (3:04.12), kes sõitis liidrite grupist üksi minema ligi üheksa kilomeetrit enne finišit. Mitmel korral üritati küll rünnata ja Bredewoldile järele sõita, kuid üksmeelele siiski ei jõutud.

Viimasel paaril kilomeetril vähenes vahepeal suisa 16 sekundile kärisenud vahe kiiresti, kuid Bredewold sai siiski käed võidukalt taeva poole tõsta neli sekundit enne kaasmaalanna Lorena Wiebesi ja valitseva maailmameistri Lotte Kopecky finišeerimist. Ühtki eestlannat stardis ei olnud.

Euroopa meistrivõistlustele pannakse punkt pühapäeval, kui kavas on naisjuunioride (69 km) ja eliitmeeste (199,8 km) grupisõidud. Eestlastest on stardis Norman Vahtra, Rait Ärm, Markus Pajur, Siim Kiskonen, Karl Patrick Lauk ja Oskar Nisu.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium.

Foto: Euroopa Jalgratturite Liit (UEC)/Luca Bettini/SprintCyclingAgency©2023

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X