Nutikalt treenides edu poole

Nutikad abivahendid jalgratturitele

Spordimaailmas on tänu tehnoloogia arengule hulganisti erinevaid nutikaid abivahendeid, mis aitavad sportlastel paremini võistlusteks ette valmistada. Nii on ka jalgratturitele loodud erinevaid äppe, mis aitavad jälgida sinu kiirust, läbitud vahemaad, tervisenäitajaid ning palju muud. Millised on need nutikad abivahendid, mis igale jalgratturile võivad kasuks tulla?

Abimees treeninguteks – Strava

Hea abimees oma treeningutel silma peal hoidmiseks on kahtlemata Strava.
Strava on jalgratturite poolt üks armastatumaid äppe, mis aitab igapäevaselt jälgida oma treeninguid ning mis ühendab maailmas üle 50 miljoni kasutaja. Strava on sportlastele loodud ning suurimaid kasutegureid on just analüüs sinu treeningutest, sooritustest ning treeningute ajaloost.
Strava on saadaval nii Androidi kui ka IOS operatsioonisüsteemidele ning rakendust toetavad nii vanemad telefonimudelid kui ka uuemad telefonid nagu Iphone 13.

Kes kasutavad Stravat?

Strava on eriti populaarne jalgratturite ning jooksjate hulgas, kuigi tema tehniline võimekus aitab sinu sooritusi jälgida, mõõta ja analüüsida ka joogat tehes ning näiteks matkates metsaradadel. Strava aitab näha läbitud teekondi ja võrrelda saadud soorituse andmeid.
Lisaks laadivad miljonid kasutajad igapäevaselt üles oma treeningandmeid, läbitud radu ning palju muud. Samuti saab Stravas luua omale eesmärke ning nende täitmist jälgida nii üksi kui ka koos sõpradega. Ka saad Strava abil leida enim sõidetud rajad ning teekonnad enda läheduses. Strava kõikide võimaluste avastamiseks laadi alla rakendus ning lisa oma treeningutele hoogu!

Nutikad rattalukud

Jalgrataste hinnad varieeruvad ning võivad maksta mõnesajast eurost kuni kümnete tuhandete eurodeni välja. Jalgratas on investeering, mis toob sulle tagasi hea enesetunde, suurepärase füüsilise vormi ning tugeva vaimu. Ent kuidas kaitsta oma vara?
Möödas on aeg, kus jalgratta lukustamiseks oli tarvis võtit või meeles pidada numbrikombinatsiooni koodluku jaoks. Kuigi saadaval on ka sellised lukud ning teevad nemadki ju oma töö kenasti, siis tehnoloogia arenguga on tulnud turule ka nutilukud jalgratastele. Nutilukk on siis võtmevaba jalgrattalukk, mis avab luku kas tänu Bluetooth tehnoloogia või siis sõrmejäljega. Erinevalt tavalisest mehaanilisest rattalukust on osa mudeleid varustanud luku ka vargaalarmiga. Sellisel juhul saab jalgrattaomanik telefoni teavituse, et tema vara on ohus. Hea telefoni, mis aitab nutikalt oma sõiduvahendil silma peal hoida leiad siit: https://kaup24.ee/et/g/iphone-13-seeria-telefonid.

Treeni oma kodus jalgrattapuki abil

Meie jalgrattahooaeg on ilmastiku tõttu piiratud ning kahjuks ei kesta aastaringselt. Kuid mida siis teha talvel, kui hanged on õues ning reisimisega soojale maale on nii nagu on?
Õnneks on kõikide jalgratturite rõõmuks välja arendatud nutikas abimees nagu jalgrattapukk, mis võimaldab kehvades oludes tubastes tingimustes treenida.
Tööpõhimõte treeningpukil ei ole keeruline ning see toimib järgmiselt: jalgratas kinnitatatakse tagumise jooksuga kiirkinnituste abil puki külge ning kumm surutakse vastu takistust.
Jalgrattapukid jagunevad kolmeks: tuule–, magnet– ja vedeliktakistusega pukid, mis kõik aitavad tekitada treeninguks vajalikku vastupanu. Ent uuem tehnoloogia nagu Wahoo Kickr võimaldab rattapuki ühildada äpiga, mis võimaldab imiteerida läbitud radadel esinenud koormusi ja tõuse ning teeb tubase treeningu veelgi huvitavamaks, detailsemaks ja koormavaks.

Nutikalt treenides edu poole
Nutiseadmed ning tehnoloogia astuvad aina edasi ning uusi lahendusi ja abivahendeid luuakse sportlastele kindlasti aina veel ja veel. Tasub vaid silmad lahti hoida ning olla kursis, mida uut ja kasulikku luuakse.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X