Novikov ja Savitski krooniti Helsingis kolmekordseks seeniorite Eesti meistriks trekisõidus

Helsingi velodroomil peetud seeniorite Eesti meistrivõistlustel trekisõidus pälvis Daniel Novikov kolm kuldmedalit. Kolmekordseks Eesti meistriks krooniti ka Jüri Savitski.

Novikov oli võidukas MSen1-3 klassis nii 500 m paigalstardiga sõidus, sprindis kui keirinis. 500 m paigalstardiga sõidus mõõdeti Pekingi suveolümpial osalenud sportlasel ajaks 35,885. Teise koha teenis Andre Kull (37,979) ja kolmanda Indrek Narusk (38,899). MSen4-5 klassis oli võidukas Jüri Savitski ajaga 40,257. Hõbe- ja pronksmedali pälvisid Andrei Zagitov (41,492) ja Igor Tarassov (42,163).

Sprindis sai Eesti meistriks kroonitud Novikovi järel kahvatumad medalid Kull ja Narusk, MSen4-6 klassis pääsesid esikolmikusse Savitski, Zagitov ja Jaanus Prükkel. Keirinis jättis Novikov selja taha Jevgeni Garmase ja Kulli. MSen4-5 klassis oli taas parim Savitski Zagitovi ja Prükkeli ees.

3 km individuaalses jälitussõidus oli ülekaalukalt parim Kull ajaga 3:33.01. Hõbemedali pälvis Kaido Voogla (4.13,84) ja pronksi Sergei Karpenko (4.34,00). 2 km jälitussõidus teenis esikoha Zagitov ajaga 2.51,16. Teise aja sõitis välja Viktor Mihhailov (2.58,10) ja kolmanda Tarassov (2.58,45).

Kuue kilomeetri pikkuse scratchi võitis Kull, edestades Garmast ja Karpenkot. MSen4-5 klassis oli parim Zagitov, hõbedase autasu pälvis Prükkel ja pronksise Tarassov.

Eesti meistrivõistluseid korraldatakse Helsingi velodroomil, kuna Pirita trekirada on alates 2017. aastast võistlusteks suletud.