Norman Vahtra võitis Tour of Estonia Tartu etapi, üldvõit läks Leedu ratturile

Laupäeval tõmmati traditsioonilise Tartu GP-ga joon alla tänavusele Tour of Estoniale (UCI 2.1).  Kolmest võidusõidupäevast koosnenud tuuri finaaletapi võitis finišiheitluses Norman Vahtra, üldvõidu noppis leedukas Evaldas Siskevicius.

Tartu GP etapp sõideti 10,3 km pikkusel linnaringil, mida profiratturid läbisid 16 korda (164,8 km). Kuigi terve sõidu vältel ründasid erinevad ratturid, siis lõpuni välja ühtegi tõsist äraminekut ei toimunud.

Küll aga sai otsustaval viimasel linnaringil peagrupilt eest ära Eesti koondisesse kuuluv Norman Vahtra, kes pedaalib Go Sport – Roubaix Lille Metropole ridades. Temaga koos läks kaasa Leedu koondise rattur Evaldas Siskevicius, kes sõidab igapäevaselt eestlasega samas välisklubis. Finiš jäi kahe mehe peale, kuid Vahtra oli sel korral tugevam ning võttis etapivõidu. Teise koha sai Siskevicius ning kolmanda Poola rattur Patryk Stosz (Voster Ats Team).

Üldises paremusjärjestuses tegi leedukas Siskevicius puhta töö. Teise koha saavutas laupäevase etapi võitnud Vahtra ning kolmanda Team BikeExchange-Jayco rattur Kaden Groves.

Võistkondlikus arvestuses saavutas esikoha Eesti koondis, mägedekuninga tiitli võitis rootslane Hugo Forssell, punktide arvestuses triumfeeris Kaden Groves ning parim noorrattur oli Tallinn-Tartu etapi võitnud Madis Mihkels (Team Ampler-2024).

“Peeter Pruusi äraminek aitas väga palju, saime rahulikumalt hingata ja vaadata, mida teised teevad,” ütles etapivõitja Vahtra. “Alguses lootsin, et ta läheb lõpuni, sest vahepeal koostöö ei sujunud ja vahe ainult kärises. Lõpuks Team Ampler kogus ennast kokku ja tõmbas vahe jälle päris väikseks. Sain ükshetk aru, et pigem olgu teine koht, kui et punt saab kätte ja siis panin maksimumiga lõpuni,“ selgitas Vahtra sõidu kulgu. Ta lisas, et tõenäoliselt ei olnud World Touri tiim BikeExchange-Jayco tuuril nii edukas, kui loodeti, kuna nad ei pruugi olla harjunud sellise kaootilise sõiduga, mis siin on. „Kindlasti nad on väga tugevad, aga jalgrattaspordis ei võida alati kõige tugevamad,“ nentis Vahtra.

Tuuri üldvõidu võtnud Siskevicius lisas: “Sain aru, et üldkokkuvõtte võitmiseks tuleb täiega panna ja kui tekkis võimalus, läksin koos Normaniga eest ära. Leppisime kokku, et tema võtab etapivõidu ja mina saan üldkokkuvõtte võidu. Ta elab Tartus, seega oli see võit talle hea kingitus,“ selgitas ta.

Parim noorrattur Madis Mihkels, kes jäi napilt ilma tuuri üldkokkuvõtte kolmandast kohast: “Tänane finiš oli üldkokkuvõtte mõttes otsustav, kuid jäime Kaden Grovesiga sama sekundi sisse. Olin enne finišit äsja äraminekukatses ja finišis mul lihtsalt jõudu enam polnud,“ rääkis Mihkels. Ta lisas, et olenemata kõigest on tal hea meel, sest unistas etapivõidust ning see eesmärk sai täidetud.

Eesti Jalgratturite Liit tänab Rand ja Tuulberg Gruppi, Jetoili ja Standardit toetuse eest.

Loe lisa:
28.05 Tartu Postimees GALERII ⟩ Tour of Estonia linnasõit algas vihmas, Eesti suurim lootus on tartlane Madis Mihkels
28.05 Tartu Postimees Norman Vahtra: Tänane esikoht tähendab mulle rohkem kui mõni suur võit Prantsusmaal
28.05 DELFI FOTOD | Eestlased näitasid Tour of Estonial maailma tipptiimile koha kätte
28.05 DELFI VIDEO | Kodulinna tänavatel karjääri tähtsaima triumfi saavutanud Norman Vahtra: Tartu on parim koht, kus võita
28.05 ERR Sport Norman Vahtra: kõik mängis meie kasuks kokku
28.05 ERR Sport Tour of Estonia võitis Evaldas Siskevicius, Norman Vahtra võttis etapivõidu
27.05 Delfi Sport Eesti on maailma rattaeliiti kuuluvale tiimile väga hea mulje jätnud. Kangert: kuulsin kommentaari, et siin on nagu Šveitsis
25.05 DELFI VIDEO | Tanel Kangert: Vene ja Valgevene sportlased esindavad võisteldes oma riigi režiime, tahavad nad seda või mitte