Norman Vahtra võitis Poolas Solidaarsuse ja Olümpiavõitjate velotuuri

Poolas toimuval UCI teise kategooria velotuuril Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olimpiques võitis Norman Vahtra viimase, viienda mägise etapi ning pälvis esikoha ka mitmepäevasõidu kokkuvõttes.

Vahtra järel lõpetas teisel kohal hollandlane Jason van Dalen ja kolmandal sakslane Christian Koch. Teistest eestlastest lõpetas Siim Kiskonen 23. (+1.05), Markus Pajur 25. (+1.05), Kristo Prangel (+7.25), Rait Ärm 59. (+7.25) ja Joosep Sankmann 78. (+10.57) kohal.

“See oli täiesti uskumatu, kuidas Norman viimased tõusud üle elas väikeses mägedemeeste pundis,” kommenteeris eestlase sõitu Cycling Tartu treener Rene Mandri.

Kokkuvõttes pälvis Vahtra esikoha 24 sekundiga poolaka Patryk Stoszi ees ning 30 sekundiga hollandlase van Daleni ees. Kiskonen sai üldarvestuses 22. (+2.03), Pajur 24. (+2.03), Ärm 40. (+8.23), Prangel 41. (+8.23) ja Sankmann 70. (+18.06) koha.