Norman Vahtra võib teha esimesel profiaastal suurtuuri debüüdi

norman

Koroonakriisita oleks maikuu viimasel päeval lõppenud ratturite hooaja esimene suurtuur Giro d’Itaalia, mis toimub uue plaani kohaselt oktoobris. ltaalia velotuuril loodab suurtuuri kogemuse kätte saada Israeli tippmeeskonnaga seitsme kuue eest profilepingu sõlminud Norman Vahtra.

Esimest aastat tippratturite seltskonda kerkinud Norman Vahtra treenib Eestis alates 18. märtsist. 23-aastane tartlane oli teel Belgiasse võistlema, kuid sõit tühistati viimasel hetkel. Vaatamata sellele on Vahtral tänavu kirjas 15 päevaga 2000 võistluskilomeetrit.

“Ma tegin kolm tuuri, millest kaks olid väga kõrgetasemelised ja suur vahe oli sees. Põhimõtteliselt kui eelmisel aastal sain mina üsna palju dikteerida punti, siis nüüd olen ma peamiselt tagajaja rollis,” rääkis Vahtra intervjuus ERR-ile.

Mullu Cycling Tartus pedaalinud Vahtra astus suure sammu, kui sõlmis World Touri meeskonnaga kaheaastase lepingu. Treeningute maht on oluliselt kasvanud, kuid iseloom on jäänud samaks.

“Kui on palju spetsiifilist tööd vaja teha, siis ma eelistan üksi trenni teha. Erinevatel päevadel on erinevad asjad. Vahepeal on lõigud viis sekundit ja mõned on tunniajased,” jätkas Vahtra, kelle sõnul on tipptiimis sõitmine madalamate tasemega klubidega võrreldes öö ja päev. Muretsema ei ole ta pidanud ka palgakärbete pärast.

“Ma ei pea ise hotellituppa kohvrit tassima enam näiteks. Minu töö on ainult vändata, see on väga lahe ja motiveeriv,” ütles Vahtra. “Ma olen väga rahul. Ma ei ole pidanud üle oma varju hüppama. Ma sain Mihkel Räime hästi lahti veetud Türgi tuuril ja ta sai etapivõidu. Üks kordaminek on juba olemas sel hooajal.”

Samalt Türgi tuuri etapilt pärineb ka Norman Vahtra hooaja parim tulemus 11. koht. Kuna koroonaviirus on muutnud kogu kalendrit ja klubide plaane, siis võib Vahtrat näha esimesel profiaastal startimas Giro d’Italial.

“Me tegelikult leppisime kokku, et suurtuurile esimesel aastal ei panda mind, see oli suur üllatus,” tunnistas Vahtra, keda võib näha võistlemas ka Strade Bianchel. “Ma loodan, et ma suudan ootusi täita.”

Itaalia velotuur algab muudetud kalendri järgi 3. oktoobril.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X