Norman Vahtra sai Slovakkias 9. koha

242147886_3658172120952986_4059211333090566648_n

Slovakkia velotuuri esimesel etapil (Košice-Košice; 158,4 km) lõpetas Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) grupifinišis üheksandal kohal.

Vahtra aitas seejuures meeskonnakaaslast Itamar Einhorni, kes sai kuuenda tulemuse. Kuna Iisraeli rattur oli päev varem peetud proloogis tiimist kõige kiirem, siis otsustas klubi just tema peale mängida, et liidrisärki püüda. „Sain täna toetuda oma meeskonnakaaslastele,“ ütles Einhorn finišis. „Me olime headel positsioonidel, kuid viimases kurvis käis suur lahing esimeste kohtade nimel. Me jäime seal Normaniga veidi karpi ja ma ei suutnud end seejärel enam pjedestaalile sprintida, kuid ma tunnen, et olen kiire.“

Etapivõidu teenis Colombia rattur Alvaro Jose Hodeg (Deceuninck – Quick Step; 3:34.38). Teise koha sai kodupubliku rõõmuks Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) ja kolmanda lõuna-aafriklane Reinardt Janse van Rensburg (Team Qhubeka NextHash).

Liidrisärgis läheb teisele etapile vastu Hodeg, kellele Sagan kaotab kuue ja norralane Eirik Lunder (Gazprom – RusVelo) kaheksa sekundiga. Einhorn jätkab 12. ja Vahtra 23. kohal.

Teisel etapil sõidetakse 179,7 kilomeetrit.