Norman Vahtra sai Belgias 5. koha

Eesti jalgrattur Norman Vahtra (Cycling Tartu) teenis Belgias amatööridele mõeldud ühepäevasõidul Meulebekes 5. koha.

115-kilomeetri pikkusel võidusõidul kuulus Vahtra 8-liikmelisse juhtgruppi, mis moodustus sõidu algfaasis. Võistluse võitis kohalike rõõmuks Benjamin Verraes, kelle võiduajaks oli kaks tundi 38 minutit ja 13 sekundit. Teise koha pälvis ameeriklane Eamon Franck ja kolmanda belglane Kenny Constant. Arthur Kooser (CFC) kaotas võitjale 2.51 ning sai kirja 32. koha ja rehvi purunemise üle elanud Kristjan Johanson (Cycling Tartu; +3.56) 37. koha.

Siim Kiskonen oli sunnitud võistluse rehvi purunemise tõttu katkestama ning Joosep Sankmann astus rajalt maha alla vajunud sadula tõttu.

Järgmise stardi teevad Eesti ratturid pühapäeval Ichtegemis, kus on eesmärgiks pjedestaalile jõuda. Cycling Tartu on eesmärgiks pannud kuue nädala jooksul teenida Belgias vähemalt kaks võitu.

Allikas: sport.err.ee