Norman Vahtra pälvis Belgia ühepäevasõidul teise koha

Norman Vahtra

Norman Vahtra (Van Rysel – Roubaix Lille Metropole) pälvis Belgias peetud ühepäevasõidul SD Worx BW Classic (UCI 1.2; 185,1 km) teise koha.

Vahtra jäi suures grupifinišis alla vaid belglasele Milan Fretinile (Team Flanders – Baoise; 4:06.00). Pjedestaalile mahtus veel võitja kaasmaalane Siebe Deweirdt (Soudal – Quick-Step Devo Team).

„Olen tulemusega rahul. Tundsin ennast pundi ühe tugevaima ratturina ja sõit oli aktiivne,“ rääkis Vahtra võistluse järel. „Peale ühte tundi sõitmist sai umbes 15-liikmeline jooksikute grupp minema. Minu klubist oli seal sees ainult üks rattur, kuid õnneks polnud Bingoali järelkasvutiimil kedagi ja nad tõmbasid seepärast suurema osa ajas peagruppi.“

„Lõpuringidel üritasime suuremat gruppi lõhkuda juba oma tiimiga, kuid see ei õnnestunud,“ jätkas Vahtra. „Jooksikud saime kätte umbes viis kilomeetrit enne finišit. Kuna minu meeskonnakaaslased olid end juba liialt kulutanud, siis ei jõudnud mind enam keegi aidata. Olin sunnitud oma sprinti alustama liiga vara ning kui kiirus hakkas langema, siis sprintis Milan minust 100 meetrit enne lõpujoont mööda.“

Vahtra meeskonnakaaslane Rait Ärm pälvis 45. koha.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X