Norman Vahtra koges Argentina velotuuril ulmelist kiirust

Profijalgrattur Norman Vahtra debüüt Israel Start-Up Nation meeskonna eest andis kõnekalt aimu, milliste kiirustega tuleb kohaneda, et tippkonkurentsis pildile pääseda.

Vahtra lõpetas seitse päeva väldanud Vuelta a San Juan Internacional mitmepäevasõidu 85. kohaga. Ta polnud kaugeltki viletsaim, lõpetajaid oli kokku 155. Eestlasest uusprofi peamiseks ülesandeks oli finišites aidata prantslasi Rudy Barbieri ja Hugo Hofstetterit ning ameeriklast Travis McCabe´i. Ta sai enamjaolt hakkama, ehkki esimene etapp oli paras šokiteraapia.

„Finišikiirus oli minu jaoks ulmeline. Esimese etapi viimasel kilomeetril oli kiirus stabiilselt 75 km/h! Inisesin. Seal, kus olin, sinna jäin. Lahti vedamisest või kellegi aitamisest polnud juttugi. Barbier võitis puhtalt tänu enda meisterlikkusele. Velotuuri lõpupoole suutsin sprintereid juba paremini aidata, aga võitu enam ei tulnud. Fernando Gaviria (UAE Emirates) oli kiiruse mõttes mees teiselt planeedilt,“ muljetas Vahtra portaalile Baltic Chain Cycling.

Velotuuri kulminatsioon San Juanis kujunes tõeliseks rahvamölluks. Viimane etapp sõideti linnaringil, millel pikkust 16 kilomeetrit. Terve ringi ulatuses saatis rattureid pöörane kaasaelamine. „Meeletu inimmass. Ma polnud sellise publiku ees varem võistelnud. Võimas elamus,“ kirjeldas Vahtra.

Ühtlasi oli ta rõõmus, et ei pidanud Argentinas olema tiimi liidriks, kellelt tahetakse tulemust. „Hetkeseisuga olen selgelt abimehe rollis. Argentinas tundsin, et mul ei ole veel taset, mis lubaks minu peale mängida. Isegi kui mulle oleks antud ühel päeval võimalus ise finišit teha, poleks ma löögile pääsenud. Kõik võtab aega.“

Järgmise stardi teeb Vahtra 13.-16. veebruarini Prantsusmaal, mitmepäevasõidul Tour de la Provence.

Baltic Chain Cycling

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X