Normak sai noorte EM-il lühirajasõidus 30. koha, Mõttus oli 40. ja Lensment 44.

DSC02331

Itaalias Il Cioccos jätkuvatel noorte maastikuratturite Euroopa meistrivõistlustel teenis Magnus Normak lühirajasõidus oma vanuseklassis 30. koha. Marta Mõttus ja Linda Lensment finišeerisid tüdrukute hulgas vastavalt 40. ja 44. positsioonil.

Kuni 15-aastaste poiste seas krooniti Euroopa meistriks šveitslane Karim Marwan Barhoumi ajaga 17.10. Ta jättis selja taha belglase Lars Peersi ja kaasmaalase Yanis Berthoudi. Normaks kaotas võitjale ühe minuti ja 43 sekundiga.

Sama vanade tüdrukute hulgas võidutses šveitslanna Shana Huber ajaga 19.27. Hõbemedali teenis austerlanna Johanna Piringer ja pronksi tšehh Klotylda Slukova. Korra kukkumise taha takerdunud Mõttus, kellele seejärel ka tagant sisse sõideti, jäi võitjast kolme minuti ja 20 sekundi kaugusele. Lensment kaotas võitjale kolme minuti ja 44 sekundiga.

Kuni 17-aastaste lühirajasõidus eestlaseid stardis ei olnud. Noormeeste seas jõudsid kolme parema hulka austerlased Valentin Hofer ja Anatol Friedl ning tšehh Kryštof Bažant, neidude seas olid parimad šveitslanna Anja Grossmann, tšehhitar Lucie Grohova ja sloveenlanna Maruša Tereza Šekezi.

Laupäeval peetakse Itaalias olümpiakross kuni 13- ja kuni 14-aastastele ning pühapäeval kuni 15- ja kuni 16-aastastele noortele.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Schenker, Scania.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X