Nordic Cycling palub avaliku pöördumisega eemaldada Venemaa ja Valgevene ametnikud juhtivatelt positsioonidelt

Screenshot 2022-03-08 at 14.17.24

Nordic Cycling, kuhu kuuluvad Taani, Eesti, Soome, Islandi, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi jalgratturite liidud, saatis Euroopa Jalgratturite Liidule (UEC) avaliku pöördumise, paludes rahvusvahelist kriisiolukorda arvestades eemaldada organisatsiooni ametipostidelt Venemaa ja Valgevene ametnikud.

Nordic Cyclingu pöördumist toetavad samuti Austria, Belgia, Hollandi ja Poola jalgratturite liidud. Allpool on pöördumine tõlgitud täies mahus:

Head UEC korralduskomitee liikmed,

Esmalt peame meenutama, millisel enneolematul ajal me oma aastakoosolekut pidasime. Peale 1939. aastat oleme esmakordselt tunnistajateks, kuidas iseseisev demokraatlik Euroopa riik ründab oma naabrit, kahjustades sellega põhjalikult rahvusvahelisi seaduseid ja kokkuleppeid. Usume, et kõik Euroopa riigid ühinevad meiega, et selline ebaseaduslik tegu tuleb üheselt hukka mõista. Pidagem meeles, et inimesed võitlevad oma elude eest Odensest vaid 2000 kilomeetri kaugusel. Mõistame sellise tegevuse täielikult hukka ning kuigi jalgrattaspordi rahvusvahelised organisatsioonid on määranud juba Venemaa ja Valgevene rattatiimidele ja -koondistele ranged sanktsioonid, siis usume, et lõpetada tuleks samuti Venemaa ja Valgevene esindajate osalemine rahvusvaheliste spordiorganisatsioonide töös.

Hindame väga, et Venemaa ja Valgevene ametnikud ei osalenud nädalavahetusel toimunud UEC-i kohtumisel Odenses, kuid see ei saa olla pikaajaline lahendus. Usume, et on vale karistada vaid Venemaa ja Valgevene sportlaseid, keelates neil esindada oma riiki rahvusvahelistel võistlustel ja samal ajal lastes Venemaa ja Valgevene ametnikel osaleda juhatuse ja komisjonide töös. See on vastuvõetamatu ja ebaõiglane.

Sestap kutsume Euroopa Jalgratturite Liitu (UEC) üles viivitamatult peatama Venemaa ja Valgevene esindajate õigused osaleda juhatuse ja komisjonide töös. Samuti kutsume üles Rahvusvahelist Jalgratturite Liitu samasugust otsust vastu võtma. Mõistame olukorra keerukust ja raskeid valikuid ning seepärast palume teil leida vastuvõetav pikaajaline lahendus nii kiiresti kui võimalik.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X