Noorte olümpial kaks kulda võitnud rattur loodab koostööd teha Cycling Tartuga

madis mihkels

Hiljuti Bakuus toimunud Euroopa noorte olümpiafestivalil tegi Eesti rattaspordi ajalugu kaks kuldmedalit võitnud Madis Mihkels.

16-aastane maanteerattur Madis Mihkels üllatas üle-eelmisel nädalal ka iseennast. Palavas Bakuus toimunud Euroopa noorte olümpiafestivalil oli ta esmalt parim kümne kilomeetri eraldistardis. Kaks päeva hiljem lisandus kuldmedal grupisõidust.

Kevadel Raatuse kooli lõpetanud ja sügisest Petersoni gümnaasiumis õppiva Mihkelsi esikohad on Eesti rattaspordis ainulaadsed. Euroopa noorte olümpiafestivalilt on varasemalt pronksise autasu pälvinud Tanel Kangert ja Gleb Karpenko.

Noormees hindab hiljutisi võite oma sportlastee seniseks tippsaavutuseks. “See on kindlasti kõige kõvema tasemega võistlus, kus olen kunagi sõitnud,” tõdes Mihkels intervjuus ERR-ile. “Seal oli vist 33 Euroopa riigist kolm meest välja pandud.”

Mõlemal distantsil oli Mihkelsi järel teine itaallane Dario Belletta. Eraldistardis edestas tartlane rivaali kuue sekundiga. “Varu ei jäänud kindlasti. Võib-olla alustasin liiga tugevalt, tõmbasin ennast esimese kolme kilomeetriga kinni. Aga taastusin ära ja lõpus panin jälle kõik välja,” rääkis Mihkels.

Grupisõidule Mihkels nii palju lootusi ei pannud, kuid targad taktikalised otsused aitasid ta sealgi võidule. “Saime õige minekuga minema. Enamik tugevaid riike oli sees ehk siis grupis tööd väga ei tehtud enam,” sõnas Mihkels. Saime vahe suureks sõita ja lõpus finišis olin heal positsioonil. Inglane alustas oma finišit ka liiga vara ehk siis ta vedas meid täpselt lahti finiši jaoks. Ja tulin lihtsalt tuulest välja.”

Kogu senise kaheksa aasta pikkuse ratturitee jooksul on Mihkelsit juhendanud Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi treener Caspar Austa.

Austa on noor treener, kes lööb ka ise aktiivselt võistlusspordis kaasa. “Madis on üks esimesi õpilasi, kes mul tuli. Eks olen seda arengut igapäevaselt näinud ja koostöö selles suhtes on meil väga hästi sujunud,” lausus Austa. “Madise treeningtahe ja kõik see võistlustel käimine… kohusetunne on tal kõik olemas. Kui vaadata tema kasvu ja lihasehitust, siis päris selliseks kõrgmägede meheks ta ei saa, aga pigem selline klassikute tüüp temast võiks tulla.”

Praeguse plaani järgi treenib Mihkels gümnaasiumi lõpetamiseni kindlasti kodulinnas. Koostööd loodetakse teha kontinentaalmeeskonnaks pürgiva Cycling Tartuga.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X