Noorsportlaste tervisekontroll

Anname teada, et Terviseuuringud.ee avas vastuvõtu noorsportlaste tervisekontrolliks.

Online registreerimine: https://www.terviseuuringud.ee/noorsportlaste-tervisekontroll/

Terviseuuringud.ee osaleb Eesti Haigekassa rahastatud ennetusprojektis “Noorsportlaste tervisekontroll spordiga seotud terviseriskide ennetamiseks”. Sihtrühma kuuluvate noorsportlaste terviseuuringuid rahastatakse Haigekassa ravikindlustuse eelarvest, ning patsiendil endal tuleb tasuda vaid 5 € visiiditasu.

Noorsportlaste terviseuuringule võetakse vastu kuni 19 (k.a) aastaseid noori, kes lisaks kehalise kasvatuse tundidele treenivad ja võistlevad regulaarselt vähemalt 6 akadeemilist tundi nädalas (üks akadeemiline tund = 45 minutit). Alla kuue akadeemilise tunni nädalas treenivaid ja võistlevaid noorsportlasi jälgivad perearstid tavatervisekontrolli käigus.

Arsti vastuvõtt toimub Tallinnas, Valukoja 10, 3. korrus (Ülemiste City).

OLULINE enne uuringut palume noorsportlasel tutvuda terviseuuringu juhisega!

  • Uuringule eelneval päeval on lubatud teha vaid kerget trenni, pigem teha trennivaba päev.
  • Uuringu läbiviimiseks on oluline, et tervislik seisund oleks hea ja puuduksid vigastused. Ägedast haigusest (palavik, viirus- ja nakkushaigused, köha, nohu) peaks möödas olema vähemalt paar nädalat.
  • Selleks, et uuringu tulemused oleksid pädevad ja peegeldaksid noorsportlase tervislikku seisundit õigesti, peaks uuringupäeval hoiduma igasugusest treeningust.
  • Oluline on, et noorsportlane sööks 2-3 tundi enne uuringut ja tarvitaks piisavalt vedelikku. Kohvi või kanget teed uuringupäeval juua ei tohiks.

UURINGULE PALUME KAASA VÕTTA:

  • Isikukoodiga dokument;
  • Spordiriided ja -jalanõud;
  • Pesemisvahendid;
  • Visiiditasu 5 € (Haigekassa ennetusprojekti raames teostatavatele uuringutele).

Hea tervis on suurepärane investeering!

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X