Noorsportlased on oodatud kandideerima 25 000 euro suurusele ERGO stipendiumile

noorte-sportlaste-stipendium-1 (1)

Alates 20. augustist saab kandideerida ERGO noorsportlaste stipendiumile, mis on eelnevalt hoogu andnud mitmetele andekate sportlastele. Stipendiumi on pälvinud näiteks Eva-Lotta Kiibus, Janek Õiglane, Karl Erik Nazarov ja lausa olümpiakullani jõudnud Erika Kirpu.

ERGO annab seitsmendat aastat välja noorsportlaste stipendiumit, et anda hoogu juurde noortele Eesti sportlastele. Sellel aastal on stipendiumifondi kogusuurus 25 000 eurot ja sellele saavad kandideerida sportlased vanuses 18-25 (k.a) eluaastat.

Stipendiumi taotlemiseks täida hiljemalt 20. septembriks elektrooniline vorm  (gmaili/google konto vajalik) või saada kandideerimismaterjalid meiliaadressile sportlane@ergo.ee.

Esitada tuleb elektrooniliselt või e-posti teel:

  • Kuni 3 minutit pikk videotutvustus endast, mis sisaldab enesetutvustust sh. nimi, vanus ning tutvustab mis alaga tegeled, nimetad oma suuremad kordaminekud, seletad lahti oma eesmärgi, räägid, kui suurt stipendiumi Sa vajad ning milleks kasutaksid ERGO stipendiumit (näiteks: võistlusel osalemine, spordivahendi soetamine, asjassepuutuvas programmis osalemine või sportlastee kirjeldus). Võimalusel lisada videosse ka lõik oma treeningpaigast, treeningust enesest ja/või võistlusolukorrast.
  • Kirjalik avaldus (lühikese kirjeldusega, miks kvalifitseeruksid stipendiumile ning senised saavutused ja eesmärgid) koos isikuandmetega (nimi, e-posti aadress, isikukood, pangakonto number).
  • Profiilifoto ning foto sportlikust tegevusest/võistlusest.
  • Nimekirja senistest ja olemasolevatest toetajatest.
  • Eelarve, kus märgitud ka ERGO toetuse kasutus.
  • Soovituskirja treenerilt, spordiklubilt või alaliidult.

Kandideerides nõustud ERGO noorte sportlaste stipendium 2022 tingimustega.

Stipendiumi eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel. Stipendium on sihtotstarbeline ja mõeldud treening- ning võistluskulude või spordivahendite soetamise katteks.

Koostöös Eesti Olümpiakomiteega annab ERGO kindlustus juba seitsmendat aastat järjest välja stipendiumi koguväärtusega 25 000 eurot. ERGO juhi Marek Ratniku sõnul on äärmiselt oluline, et pühendunud noorte sportlaste edasijõudmist toetaksid ka vastutustundlikud ettevõtted, sest tippu jõudmiseks on lisaks pühendumusele möödapääsmatu leida kate kulukatele võistlus- ja treeningukuludele.

„Meil on palju noori sportlasi, kelle täit potentsiaali piirab finantsiliste võimaluste puudumine,“ sõnas Ratnik. „Stipendiumi abil oleme saanud paljude andekate noorte teekonnale hoogu juurde anda ja nende edu tunnistajateks olla. Näiteks andis stipendium sulgpallur Kristin Kuubale võimaluse osaleda mitmetel välisturniiridel, mis aitasid tal koguda vajaminevaid olümpiapunkte jõudmaks Tokyo Olümpiamängudele.“

ERGO ühe stipendiaadi, sprinter Karl Erik Nazarovi sõnul annab stipendium hea võimaluse veidi kulukamate esimeste sammude astumiseks profispordi poole – olgu see siis mõni treening- või taastumisseade, laager või välisreis. Nazarov kasutas stipendiumi isikliku taastumisvarustuse täiendamiseks ja soetas endale kompressioonmassaaži seadme. „Minu seniste saavutuseni on aidanud mind mitmed toetajad ja eelkõige usk iseenesesse, julgus unistada ja unistusi püüda,“ lisas Nazarov.

Noor iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus, kes on pälvinud ERGO noorsportlase stipendiumi lausa kahel korral, nentis, et kõrge taseme saavutamisel on suured kulutused paraku möödapääsmatud. „Mulle meeldib sellest mõelda kui investeeringust, kuna iga kulutus võimaldab mul saada paremaks sportlaseks,“ lisas Kiibus. „Stipendiumiraha aitas mul luua iluuisutamiseks väga meeldejäävad disainerkleidid ning oli suureks abiks üha kallinevate treeningkulude katmisel.“

ERGO stipendiaatide seas on ka värskelt Euroopa meistrivõistlustelt pronksi võitnud kümnevõistleja Janek Õiglane. Eelmisel aastal said ERGO noorsportlase stipendiumi: Ujuja Kregor Zirk, iluusutaja Eva-Lotta Kiibus, sulgpallur Kristin Kuuba, kümnevõistleja Risto Lillemets, mäesuusataja Tormis Laine, maadleja Helary Mägisalu, teivashüppaja Marleen, U18 korvpallikoondis, laskesuusataja Mehis Udam ja vibulaskja Lisell Jäätma.

Stipendiumit võib taotleda sportlane või tema nõusolekul ka treener, juhendaja, kool, spordiklubi või spordialaliit. Stipendiumi eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel ning on mõeldud treening- ning võistluskulude või spordivahendite soetamise katteks. Rohkem infot tingimuste ja kandideerimise kohta leiab siit.

Varasemalt on ERGO stipendiumi saanud jalgratturitest kahel järjestikusel aastal Aksel Nõmmela (2017-2018) info.

www.ergo.ee/noorsportlane2022

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X