Noored Eesti maastikuratturid korjasid Rootsis mitmeid esikolmiku kohtasid

11.-13.juunini toimus Rootsis Borlänges olümpiakrossi (XCO) karikasarja võistlus, kus Eesti noortel õnnestus M-14 vanuseklassi tihedas konkurentsis võtta kaks pjedestaalikohta – Sebastian Suppi (CFC Spordiklubi) sai teise ja Hugo Hendrik Orav (Porter Racing) kolmanda koha.

Võistlus koosnes kolmel järjestikusel päeval toimunud lühiraja (XCC) formaadis proloogist ning kahest XCO stardist. Suppi saavutas kolme sõidu kokkuvõttes teise koha, kaotades esikoha võitnud Elias Augustsson Wändelile vaid viie sekundiga. Suppil õnnestus võita seejuures mõlemad XCO stardid.

Väga tugeva sõidu tegi ka Orav, kes saavutas kokkuvõttes kolmanda koha, kaotades võitjale 18 sekundiga.  Orav pälvis proloogil teise koha ning mõlemas XCO sõidus kolmanda koha.

M-14 vanuseklassis olid võistlustules veel Egert Tammeleht, Marten Konga, Kristo Õruste ja Niklas Lond, kes saavutasid vastavalt 27., 30., 42. ja 43. koha.

Head hoogu näitasid ka Eesti tüdrukud. N-16 vanuserühmas sai Maribel Rannala CFC Spordiklubist viienda koha ning Mariann Koik Porter Racing klubist kaheksanda koha.

N-14 vanuserühmas teenis Loore Lemloch CFC Spordiklubist viienda koha, Berit Grünberg Porter Racing meeskonnast platseerus kümnendal positsioonil.

Treeninguid jätkati Falunis, kus ootab ees Rootsi XCO karikasarja järgmine etapp tehniliselt väga nõudlikul rajal.