Noored BMX ratturid tegid head tulemused Euroopa Karikasarjas

Nädalavahetusel toimus Norras, Rades,  BMX krossi Euroopa karikasarja 5. ja 6. etapp. Eesti ratturitest võistlesid seal Oliver-Sten Saar (B13, BMX Turku) ja Luukas Lajal (B11, Airpark).  Mõlemad poisid tegid igati korraliku võistluse. Oliver-Sten Saar jõudis mõlemal päeval finaali ning võitis tubli 5. koha. Luukas Lajal sõitis mõlemal päeval ennast välja poolfinaali.

Oliver-Sten Saar ise ütleb, et ta jäi tulemustega igati rahule. “See rada ei meeldinud mulle eriti. Sõit ei olnud sujuv, viraazid olid liiga pikad. Teine ja kolmas sirge tõmbasid hoo maha. Muidu olen aga rahul, sest sain mõlemal päeval siiski finaali ja sõitsin välja  5. koha,” kommenteerib Oliver-Sten.

Ka Luukas Lajal jäi enda sooritusega rahule. Luukas kommenteerib:“Ootused olid, et võistlused kujunevad raskemaks kui oli tegelikult. Osalejate arv oli oodatust väiksem. Laupäeval oli 11- aastaste poiste seas 23 osalejat. Rada oli üsnagi keeruline. Laupäeval esimeses motos olin üllatuslikult teine. Vahel isegi Tartus ei saa nii head kohta. Järgnevad kaks motot andsid vastavalt 4.ja 3.koha mis võimaldasid edasipääsu poolfinaali. Kahjuks finaali ei pääsenud 5.kohaga, aga neljas oli käeulatuses. Pühapäeval tundsin hommikul veidi väsimust.. Esimeses eelsõidus 3. koht tundus suht hea aga teises sõidus sain ebakindla stardi ning tulmuseks 7.koht. Kolmas eelsõit sain 4.koha ja sain edasi poolfinaali. Poolfinaalis aga pühapäeval 6. kohast kaugemale ei jõudnud. Sain õppetunni, et kunagi ei tohi enne lõppu alla anda. Üldiselt võib nädalavahetusega rahule jääda, aga kripeldama jäi laupäeval poolfinaalis 5. koht, oleks tahtnud finaalini jõuda. “

Järgmine Euroopa karikasarja etapp toimub Prantsusmaal Sarriansis 25-26. mai.

Tulemused leiab siit.

 

Fotol: B13 poisid stardis. Oliver-Sten Saar (880) esimesel positsioonil (autor: Kersten Van Kerckhoven)

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X