Nõmmela sihib Pariis-Roubaix’d, kuhu pääseb õnnestumise korral sõitma

aksel nõmmela

2017. aasta Eesti parim meesjalgrattur Aksel Nõmmela alustab õige pea oma viiendat profihooaega. Nõmmela kuulub alates eelmisest aastast Belgia ProTeam’i Wallonie Bruxelles ridadesse.

Kui mullune hooaeg kulus Nõmmelal kõrgemal tasemel sõitudega kohanemiseks, siis eelolev hooaeg võiks pakkuda juba pjedestaalikohti. Võistlemist peaks Nõmmela alustama veebruari esimesel nädalal. Hetkel on Nõmmela Hispaanias Calpes Wallonie Bruxelles meeskonnaga viimases hooajaeelses treeninglaagris.

Nõmmela sooviks hooaega alustada Saudi Araabia velotuuril, mis on UCI kalendris tagasi esmakordselt peale 18-aastast vaheaega. Korraldamise on võtnud enda kätte ASO, Saudi Araabia pealinna Riyadhi ümbruses tiirutatakse 4.-8. veebruarini. See tähendab, et Tour de France’i korraldajal ASO-l on nüüd Araabia poolsaarel veebruaris kaks tasemel sõitu järjest. 11.-16. veebruarini viiakse sealmail läbi ka Omaani velotuur. Nõmmela tahaks Omaanis samuti startida, meeskonnal on kutse olemas.

Wallonie Bruxelles meeskonda kuulub tänavu 20 ratturit, neli rohkem kui mullu. Kõige kõvemaks nimeks on vast 34-aastane belglane Jelle Vanendert, kes kuulus 11 hooaega järjest Belgia tipptiimi Lotto-Soudal ridadesse. Vanendert on võitnud etapi Tour de France’il (2011) ja olnud kahel korral teine nimekal ühepäevasõidul Amstel Gold Race (2012, 2014).

Kui hooaja algus õnnestub, võib juhtuda, et Nõmmela pääseb aprilli keskel peale ka kuulsale Pariis-Roubaix klassikule. See oleks kevadhooajale justkui kirss tordil.

Allikas: Baltic Chain Cycling

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X