Nõmmela jäi Hollandis napilt pjedestaalilt välja

Hollandis toimunud ühepäevasõidul 62nd Ronde van Midden Nederland (UCI 1.2) jäi pjedestalilt napilt välja möödunud aasta Eesti parim meesrattur Aksel Nõmmela.

Sõidu võitis neljasekundilise eduga peagrupi ees taanlane Casper Folsach (ColoQuick), kellel kulus 191-kilomeetrise distantsi läbimiseks neli tundi ja seitse minutit. Teise koha sai hollandlane Maarten van Trijp (Destil – Parkhotel Valkenburg) ja kolmanda võitja kaasmaalane Rasmus Bogh Wallinn. Nõmmela pälvis neljanda koha.

“Esimesed 120 kilomeetrit oli suur sõda, sest lähenesime pikale lagedale teele, kus puhus tugev tuul küljelt,” kirjutas Nõmmela sotsiaalmeedias. “Sai veidi küünarnukkide, õlgadega võidelda, nagu neil sõitudel ikka asi käib, ja peale kilomeetrist küljekat oli kõik juppideks. Mina ja Piotr olime esimeses 21-mehelises pundis ja kõik bueno.”

Nõmmela ülesandeks oli rünnakutel silma peal hoida, ent taanlane pääses siiski üksi minema. “Lõpus sprintisime teise koha peale,” kirjutas Nõmmela. “Alustasin liiga hilja ja olin grupifinišis kolmas ehk kokkuvõttes neljas. See koht 2. kategooria sõidul ei tähenda mulle aga väga midagi. Pole muud öelda, kui pean endale tuhka pähe raputama jälle. Pean õppima lõpumeetrite silte paremini jälgima ja nende järgi spurti alustama, muidu vist jäängi liiga hilja alustama, aga nii midagi paremat 3.-5. kohtadest loota pole. Võita on vaja.”

Nõmmela järgmine start on kolmapäeval toimuval UCI 1.1 kategooriaga Belgia võidusõidul Druivenkoers Overijse.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X