Nisu kerkis Hiinas peetud velotuuril viimase etapiga 28 positsiooni

Oskar Nisu

Hiinas lõppes Tour of Poyang Lake’i (UCI 2.2) velotuur, mille 107,9-kilomeetrisel finaaletapil teenis Oskar Nisu (CCN Factory Racing Georgia) 24. koha, mis kergitas ta üldarvestuses 32. positsioonile.

Ligi 2000 tõusumeetriga mägisel etapil oli väikesest grupist parim hollandlane Stijn Appel (ABLOC CT; 2:48.31), edestades austraallaseid Kane Richardsit ja Tyler Tomkinsoni (mõlemad ARA | Skip Capital). Oskas Nisu (+3.47) sai 24. ja Mihkel Räim (+18.02) 58. koha.

Üldarvestuses pälvis esikoha hiinlane Xianjing Lyu (China Glory Continental Cycling Team). Poolakad Jakub Kaczmarek ja Tomasz Budzinski (mõlemad HRE Mazowsze Serce Polski) kaotasid talle vastavalt ühe ja 11 sekundiga. Nisu kerkis viimase etapiga kokkuvõttes 28 positsiooni võrra 32. kohale (+12.46) ja Räim sai kirja 53. tulemuse (+24.39).

Esmaspäeval lõppes ka Prantsusmaal sõidetud naiste Ardeche’i velotuur, mille seitsmendal etapil (Beauchastel – Privas; 69,2 km) pälvisid kaksikvõidu UAE Team ADQ ratturid Olivia Bari (2:00.10) ja Erica Magnaldi. Kolmandana lõpetas liidrisärgis sõitnud Marta Cavalli (FDJ – SUEZ). Elina Tasane (WCC Team) kaotas võitjale 12 minuti ja 30 sekundiga ning lõpetas 69. kohal.

Üldarvestuses võidutses Cavalli, Magnaldi jäi temast 14 sekundi kaugusele ning Anastasiya Kolesava (Arkea Pro Cycling Team) ühe minuti ja 38 sekundi kaugusele. Tasane sai kokkuvõttes 61. koha (+45.45) ning noorratturite arvestuses 16. tulemuse.