Nisu alustas Norra tuuri 80. kohaga

236381888_354205179528756_2793558899494620082_n

Norra tuuri (2.Pro) avaetapil (Egersund – Sokndal; 150,8 km) pälvis esikoha britt Ethan Hayter (Ineos Grenadiers). Oskar Nisu (EvoPro Racing) sai 80. koha.

Hayter edestas finišis ühe sekundiga hollandlast Ide Schellingit (Bora-Hansgrohe) ja 11 sekundiga norralast Torstein Traeni (Uno-X Pro Cycling-Team). Nisu kaotas võitjale kaheksa minuti ja 23 sekundiga ning lõpetas 80. positsioonil.

“Päris raske etapp, kogu aeg käis tee üles-alla (kokku kogunes 2800 tõusumeetrit) ja finiš oli ka tõusu otsas. Kuna meil kokkuvõtte peale keegi ei sõida, siis oli tiimi ülesanne keegi jooksikute hulka saada,” rääkis Nisu. “Sellega me aga hakkama jälle ei saanud. Ma proovisin korduvalt, aga edutult. Ja lõpuks saigi break eest ilma meieta. Edasi kontrollis asja koos Lotto Jumbo ja paari teise suurema tiimiga.”
“Tõsisemaks läks asi umbes 40 km enne lõppu, kui ühel tõusul Lotto Jumbo pani gaasi ja pundi juppideks tõmbas. Ise kannatasin seal lihtsalt ja üritasin mõne suurema grupiga üle tõusu saada, et viimased 40 km lihtsamalt saada. Tõusu üleval oli mul umbes 20 meetrit teise pundi sabast, kuhu õnneks peale veidi taga ajamist järgi sain ning siis lihtsalt selle pundiga lõpuni sõitsin,” jätkas Nisu. “Tunne oli täna päris hea isegi ja head meelt tegi, et peale tõusu jäin teise punti pidama, mitte ei jäänud esimesena tõusul maha. Homme peaks vähe kergem etapp olema, aga viimane kilomeeter on ikka üles mäge.”
Reedel ootab võistlejaid 185,3 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X