Nino Schurter võitis üheksanda maailmameistritiitli, Martin Loo lõpetas 35. kohal

Šveitsis Lenzerheides jätkuvatel maastikusõidu maailmameistrivõistlustel võitis meeste eliitklassis oma üheksanda maailmameistritiitli kodupubliku silme all Nino Schurter. Eesti parim maastikurattur Martin Loo sai 35. koha.

Avaringilt 12-sekundilise eduga lähimate konkurentide ees tulnud Schurter  lasi järgmiseks paariks ringiks endast mööda Itaalia valitseva meistri Gerhard Kerschbaumeri, aga pani lõpuks oma paremuse maksma seitsmendal ringil, kui sai itaallasega sisse kuuesekundilise vahe. Sellest piisas, et finišis edestada Kerschbaumerit juba 11 sekundiga ja võita järjekordne MM-tiitel. Kolmanda koha teenis tõusvas joones sõitnud Hollandi meister Mathieu van der Poel, kes kaotas šveitslasele ühe minuti ja 14 sekundiga.

Loo tuli avaringilt 37. kohal ning neljandaks ringiks oli ta tõusis 30. positsioonile. Seejärel läks Lool raskeks ja ta loovutas järgmise nelja ringiga viis kohta ning jõudis finišisse 35., kaotust võitjale kogunes 6.29.

„Terve võistluse sõitsin ühtlases tempos, enesetunne oli küll hea, aga ettepoole ei pääsenud,“ rääkis Loo võistlusjärgselt. „Vahepeal suutsin mõnest võistlejast mööduda, aga seda ei olnud kauaks. Kahel viimasel ringil läks juba raskeks ja kaotasin liigselt kohti.“