Niewiadoma võidutses graveli MM-il, Ehrberg 46.

Merili Sirvel, Liisa Ehrberg ja Elisabeth Ebras

Itaalias Venetos peetavatel graveli maailmameistrivõistlustel pälvis eliitnaiste seas võidu poolatar Katarzyna Niewiadoma. Liisa Ehrberg lõpetas sõidu 46. positsioonil.

141-kilomeetrisel mägisel võistlusmaal pälvis Niewiadoma oma karjääri esimese maailmameistritiitli ajaga neli tundi, 49 minutit ja 44 sekundit. Hõbe- ja pronksmedali jagasid tihedas lõpuheitluses itaallanna Silvia Persico ja hollandlanna Demi Vollering. Mõlemad kaotasid võitjale 32,8 sekundiga. Tiitlikaitsja Pauline Ferrand-Prevot haigestumise tõttu stardis ei olnud.

Eesti koondise ratturitest pälvis parimana 46. koha Liisa Ehrberg (+27.38), kes tunnistas finišis, et seekord ei olnud üldse tema päev. „Olen tervel sel nädalal tundnud, et on kuidagi väsinud olek. Ratta seadistus ei olnud samuti kõige parem ehk vaja oleks olnud natuke kergemat ülekannet. Pidin väga palju mägedest üles kangutama. Kokkuvõttes oli keeruline sõit, aga sain lõpuni ja see oli juba minu jaoks väike saavutus,“ ütles Ehrberg.

Teistest eestlannadest sai Merili Sirvel (+28.55) 48. ja Elisabeth Ebras (+35.22) 59. koha. Laura Lizette Sandril läks rehv puruks ning tema tulemust kirja ei saanud.

Pühapäeval jagavad graveli maailmameistritiitlid mehed, keda ootab ees 168 kilomeetrit. Eestlastest on stardis Gert Kivistik, Gleb Karpenko, Lauri Tamm ja Markus Pajur.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X