Nibalist mööda sõitnud Steinburg sai pikimal etapil kuuenda koha

Greete Steinburg

Maastikuratturite mitmepäevasõidu Andalucia Bike Race by Garmin (UCI SHC) viiendal ja ühtlasi pikimal etapil teenis Greete Steinburg (Cannondae Vas Arabay) koos paarilise Monica Yuliana Calderon Martineziga kuuenda koha.

92-kilomeetrisel võistlusdistantsil pälvisid esikoha  Katazina Sosna ja Irina Luetzelschwab (Team Torpado-BULSS Swiss) ajaga 4:28.08. Teise finišeerisid Stefanie Dohrn ja Lejla Njemcevic (Canyon-Allebike; 4:28.10) ning kolmandana Janina Wüst ja Meritxell Figueras Garangou (Buff Megamo Team; 4:31.56) ning kolmanda. Steinburgi ja Calderon Martinezi ajaks mõõdeti4:56.27.

„Start oli veidi varem kui tavaliselt ehk kell 9.30 ja temperatuuri näitas sel ajal 0 kraadi,“ rääkis Steinburg. „Otsustasime koos partneriga, et läheme siiski võistlema lühikestes riietes ja see oli õige otsus. Esimestel kilomeetritel oli küll väga jahe, aga juba esimesel tõusul oli okei. Start oli seekord täitsa sile ja nii umbes esimesed kümme kilomeetrit. Selle sõitsime teiste naistega koos. Esimesel tõusul venis punt pikaks ja edasi oligi oma sõit.“

„Lisaks sellele, et etapp oli kõige pikem, oli see tõenäoliselt ka seni kõige tehnilisem,“ jätkas Steinburg. „Rajal oli väga palju hästi kiviseid ja lahtise kruusase pinnaga laskumisi. Nägime palju kukkumisi ja rehviparandajaid. Meeldejäävaim hetk oli võib-olla see, kui möödusime Vincenzo Nibalist. Seda ei juhtu päris iga päev. Ei jõudnud aga märgata, kas temal või tema partneril oli midagi juhtunud. Meie sõiduvigu ei teinud ja mehaanilisi polnud.“

Kokkuvõttes hoiavad Steinburg ja Caderon Martinez enne viimast, 49-kilomeetrist etappi samuti kuuendat positsiooni.

Foto: Juan Antonio Higueras Cruz

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X