Neljandal etapil kukkunud Rein Taaramäe jätkab Vueltal liidrina

Vuelta velotuuri neljandal etapil (El Burgo de Osma – Milina de Aragon; 163,9 km) teenis grupifinišis esikoha hollandlane Fabio Jakobsen (Deceuninck – Quick Step). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) jätkab võistlemist punases liidrisärgis.

Vuelta 2021 Rein Taaramäe 4.etapp
Vuelta 2021 Rein Taaramäe 4.etapi stardis

Lõpukilomeetritel kukkunud Taaramäe sai võitjaga sama, kuna reegel näeb ette, et viimasel kolmel kilomeetril kukkunud ratturid ajalist kaotust kirja ei saa. See klausel jättis punase liidrisärgi eestlase selga.

Jakobseni (3:43.07) järel sai teise koha prantslane Arnaud Demare (Groupama – FDJ) ja kolmanda taanlane Magnus Cort (EF Education – Nippo). Martin Laas (Bora-Hansgrohe) finišeeris peagrupis, 101. kohal.

Üldarvestuses esimese 20 seas muutusi ei toimunud. Taaramäe järel jätkab teisel kohal prantslane Kenny Elissonde (Trek – Segafredo; +0.25) ja kolmandal kohal sloveen Primož Roglic (Team Jumbo-Visma; +0.30). Laas hoiab 171. kohta (+22.04). Taaramäe on jätkuvalt esikohal ka mägedekuninga arvestuses ning aktiivseima ratturi edetabelis hoiab eestlane viiendat positsiooni.

Kolmapäeval sõidetakse velotuuril taas siledam, 184,4-kilomeetrine etapp (Tarancon – Albacete).