Neljakordne Tour de France’i võitja Froome jäi tänavusest koosseisust välja

Jalgrattameeskond Team Ineos avaldas nimekirja meestest, kes lähevad tänavusele Prantsusmaa velotuurile, välja jäid nii neljakordne võitja Chris Froome kui ka kaks aastat tagasi Tour de France’il triumfeerinud Geraint Thomas.

Tiimibossi Dave Brailsfordi sõnul pani meeskond igaks tänavuseks suurtuuriks liidri paika ja seetõttu jäid Thomas ja Froome Prantsusmaa velotuuri koosseisust välja – Froome on Ineose liider Vueltal ja Thomas Giro d’Italial.

“Chris Froome’i sihiks on Vuelta. Chris on meie spordiala legend, tõeline tšempion, kes on näidanud visadust ja meelekindlust, et eelmise aasta õnnetusest taastuda. Tahame teda aidata veel ühe suurtuuri võiduni ja Vuelta on tema jaoks parem, sest annab talle rohkem aega, et tagasi tippu jõuda,” selgitas Brailsford meeskonna pressiteate vahendusel.

“Geraint sihib Girot, tal on hea võimalus enda Tour de France’i võidu kõrvale lisada veel ühe suurtuuri võit,” lisas Brailsford.

Touril on Ineose liider eelmise aasta võitja Egan Bernal, lisaks teeb Prantsusmaal debüüdi mullune Giro võitja Richard Carapaz. “Egani eesmärk on taas kollane liidrisärk,” ütles Brailsford.

Ineose koosseis Tour de France’il:
Andrey Amador
Egan Bernal
Richard Carapaz
Jonathan Castroviejo
Michal Kwiatkowski
Luke Rowe
Pavel Sivakov
Dylan van Baarle

Tänavune Tour de France stardib 29. augustil Nice’ist.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X